Cilt Bakım Cihazı

Cilt bakım cihazı temelde bir cilt analiz cihazı olmakla birlikte farklı sebeplerden dolayı ciltte meydana gelen problemlerin detaylı bir dökümünün elde edilmesine imkân tanıyan ileri teknolojik ürünlerdir. Cilt problemlerinin giderilmesi aşamasında önemli bir rol üstlenen bu cihazlar, cilde tanı konması için tasarlanmıştır.

Cilt bakım cihazı ciltteki mevcut sorunların tanısını koyarak, cilt için en uygun tedavi yönteminin belirlenmesi için geliştirilmiş yüksek teknoloji ürünleridir. Cilt bakımı, gençleştirme uygulamaları ve cilt sağlığı tedavilerinin ilk adımını oluşturan cilt analizi, uygulanacak tedavi ve bakımların içeriğinin belirlenmesinde de önemli bir rehber niteliğindedir.

Cilt Bakım Cihazı Nedir?

İnsan cildi vücudunun dış tabakasını oluşturan ve kişinin hem kendisiyle hem de çevresiyle daha uyumlu ve iyi ilişkiler kurmasını sağlayan bölgesidir. Cilt zamanla yaş almaya veya çevresel etkenlere bağlı olarak değişir. Bu değişim sürecinin daha kaliteli ve kişiyi mutlu edecek bir şekilde ilerlemesi için de ona gerekli ilgiyi göstermesi gerekir.

İnsan cildinde farklı sebeplerden kaynaklanan farklı sorunların görülmesi oldukça doğal bir durumdur. İstenmeyen bu sorunların giderilmesi için de sorunun kaynağını oluşturan etmenlerin tespit edilip tedavinin de bu minvalde ilerlemesi gerekir. İşte, cildin ihtiyacı olan doğru bakımın uygulanması aşamasında cilt bakım teknolojileri devreye girer. Son teknolojinin kullanıldığı bu cihazlar, cildi detaylı bir şekilde analiz ederek ciltteki problemlerin tüm ayrıntılarıyla görünmesini olanak sağlayan cihazlardır.

Cilt Bakım Cihazları Nasıl Çalışır?

Cilt birden fazla katmandan oluşur ve dışarıdan görünen kısım, cildin sadece en üst tabakasıdır. Dışarıdan görünen kısmın altında da farklı yapılarda tabakalar bulunur ve cilt problemlerinin çoğunun kaynağı burasıdır. Bu yüzden cildin alt tabakalarının da analiz edilerek çözülmeyen problemler aslında tam olarak çözülmüş sayılmaz. Kalıcı ve detaylı çözümler ve tedavi sürecinin ilerleyişinin gerçek veri ve grafiklerle somutlaştırılması için de cilt bakım ve analiz cihazları tasarlanmıştır.

Cilt bakım makinelerinin temel prensibi cildi derinlemesine inceleyerek ciltteki gözeneklerin, kırışıklıkların, pigmentasyonların sayı ve yapısı hakkında detaylı grafik ve veriler sunmaktır. Ayrıca ciltteki nem oranını, cilt tonunu ve cilt sıcaklığını da ölçen cihazlar; tedavi sürecinde ne kadar ilerleme kaydedildiğini ve nelerin yapılması gerektiğini de kullanıcıya aktarır.

Cilt Bakım ve Analiz Cihazı Özellikleri

Günümüzde cilt ve bakıma dayalı dermatoloji teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte farklı modellerde ve farklı özelliklerde cilt bakım teknolojileri geliştirilmiştir. Artık, cildin ihtiyacı olan tedaviler de tedavi süreçleri de bu cihazlarla sağlanabilmektedir. Estezone olarak satışını gerçekleştirdiğimiz cilt bakım ve analiz cihazlarının özellikleri şu şekildedir;

  • Cildinin mevcut durumu bilimsel veriler ışığında tanımlanır
  • Sonuçlar fotoğraf ve grafiklerle net bir şekilde anlaşılır ve tam tanı konulur
  • Bilgisayar destekli sistem sayesinde tek tıkla cilt analizi yapılır
  • Otomatik yüz tanıma özelliğine sahiptir
  • Cilt yüzeyinin 3D görüntüsü elde edilir

 Cilt Analiz Cihazı Modelleri

Cilt analiz cihazlarının temel amacı, cildin mevcut durumu hakkında bilgisayar desteğiyle analizler sunmaktır. Bunun için farklı teknolojiler kullanılarak farklı modellerde cihazlar üretilmiştir. Biz Estezone olarak güzellik merkezlerine ve estetik merkezlerine bu bağlamda 3 farklı cihaz seçeneği sunuyoruz.

Bunlar;

Modelleri olmak üzere 3 adet gelişmiş analiz teknolojisi sunuyoruz. Cilt analiz cihazlarımızın temel özellikleri ise şu şekildedir;

  • Fotoğrafların analiz tarihine göre karşılaştırılması
  • Kontur ve bindirme işleviyle değişen yüz ana hattının tanınması
  • Simülasyon fonksiyonu ile cilt durumunun tahmini ve karşılaştırılması
  • Cilt durumunun değişmesi, kızarıklık, pigmentasyon ve leke gideriminin tanınması

Cilt Bakımı ve Analizi Neden Önemlidir?

Cilt, insan bedeninin dışarıdan görünen kısmıdır ve insanın kendisini daha iyi hissetmesi için kendisiyle ve cildiyle barışık olması şarttır. Elbette cilt, zamanla bazı değişimlere uğrayacaktır ve yaş almaya bağlı olarak bazı deformasyonlara uğrayacaktır. Fakat gelişen estetik ve güzellik teknolojileriyle birlikte bu süreç daha kontrollü bir hale getirilebilir.

Cildin daha güzel yaş alması için cilde ihtiyaç duyduğu bakımların yapılması; bunun için de detaylı ve güvenilir bir cilt analizinin yapılması kritik öneme sahiptir. Cilt analizi ve cilt bakımı uygulamaları için ihtiyaç duyduğunuz cihazlar hakkında detaylı bilgi ve sipariş için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü