Diode Lazer Cihazı Fiyatları

Diode Lazer Cihazı Fiyatları

Diode Lazer Cihazı Fiyatları da tıpkı Alexandrite lazer veya ipl lazer fiyatları gibi tedavi planlamasına göre değişebilmektedir. Piyasadaki en uygun lazer sistemlerini Türkiye’deki yetkili bayisinden temin etmek için Estezone Medikal’den detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diode lazer cihazı fiyatları cihazların yurt dışından ithal edilmesi sebebiyle genellikle döviz cinsinden hesaplanır. Döviz kurundaki artış ve azalışlar da fiyatların belirlenmesinde rol oynar. Bu yüzden detaylı ve güncel fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı Fiyatları

Alexandrite lazer mi yoksa diode lazer mi? Diode (Diyot) lazer epilasyon cihazı, günümüzde Alexandrite lazer cihazıyla birlikte dünyada en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazıdır. Temel işlevi Alexandrite cihazında olduğu gibi vücuttaki istenmeyen kılların giderilmesi olsa da aralarında bazı farklılıklar vardır.

Diode lazer epilasyon cihazı, koyu renkli cilt tiplerinde de etkili olabilen bir cihazdır. Diğer lazer epilasyon sistemleri, daha çok açık cilt tipinde çıkan koyu renkli kılların alınmasında etkiliyken Diode lazer sisteminde koyu cilt tiplerine de işlem yapılabilmektedir.

Diode lazer cihazı 810 nm dalga boyunda işlem yapar. Yüksek frekansta dalga boyu üretmesi, lazer ışınlarının cildin daha derin noktalarına nüfuz etmesine olanak sağlar. Böylece derinlerde bulunan kıl köklerine de etki edebilir. Diode lazer epilasyon cihazı fiyatları cihazların model ve özelliklerine göre değişebilmektedir. Bu yüzden diode lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alınmadan önce ihtiyacınız olan lazer epilasyon sisteminin belirlenmesi oldukça önemlidir.

Diode Lazer Cihazı Fiyatları
Diode Lazer Cihazı Fiyatları

Diode Lazer Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Estezone Medikal Sağlık Hizmetleri tüm dünyada bilinen ve en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazı ve lazer epilasyon sistemlerinin Türkiye distribütörlüğünü ve yetkisi servisliğini yapmaktadır. Estezone Medikal Diode lazer cihazlarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür.

İhtiyacınız olan lazer epilasyon cihazlarının tedarikini yapabileceğiniz Türkiye’nin en kurumsal firmalarından olan Estezone Medikal ayrıca servis ve lazer epilasyon cihazı orijinal yedek parça temini de yapmaktadır. Diode lazer cihazı fiyatları ya da lazer epilasyon cihazı fiyatları için bizimle iletişime geçebilir, merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Peki Diode lazer zararlı mı? Diode, etkili bir lazer epilasyon cihazı olarak cilde zarar vermez. Zaman zaman ciltte kızarıklık ve yanma benzeri reaksiyonların görülme ihtimali olsa bu normal ve geçici bir durumdur. Diode lazer uygulaması, yüz, kol, bacak, sırt, göğüs gibi pek çok farklı bölgeye yapılabilmektedir. Diode lazer epilasyon yaptıranlar, uygulamadan oldukça memnun kalmaktadır.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı Özellikleri

Diode (Diyot) lazer epilasyon sistemi uzun zamandır kullanılan ve FDA tarafından onay almış bir sistemdir. Diode lazerler 810 nm dalga boyunda işlem yaparlar. Bu sayede farklı cilt tiplerinde ve kıl renklerinde etkili olabilmektedir. Özellikle koyu renkli kıl veya tüy tipleri, diğer lazer epilasyon cihazları tarafından kolay kolay algılanamazken Diode lazer bu kıl tiplerinde de etkili olabilmektedir. Diode lazer epilasyon cihazının özellikleri şu şekildedir;

 • Koyu ten rengine sahip bireylerde de etkili sonuçlar alınabilir.
 • Her mevsim uygulanabilir.
 • Ciltte leke bırakma ihtimali oldukça düşüktür.
 • Özel bir jelle uygulandığı için etkinliği yüksektir.
 • Dört mevsim uygulanabilen lazer cihazı ayrıca Medikal CE sertifikalıdır.
 • Bronzlaşmış veya koyu ciltler de dahil tüm cilt tiplerinde işlem yapılıp başarılı sonuçlar alınabilir.
 • Buz veya hava soğutmalı modelleri de mevcuttur.
 • Pulse süresi diğer lazer epilasyon cihazlarına göre uzundur.
 • Derin ve kalın yapıdaki kıllarda da oldukça başarılıdır.
 • Erkek sırt bölgesinde, kadın bikini bölgesinde ve kol bölgelerinde oldukça iyi performans gösterir.
 • İşlem sırasında az miktarda acı hissedildiği için acı eşiği düşük kişilerin kullanımı için uygundur.
Diode Lazer Cihazı Fiyatları

Diode Lazer Avantajları

Diode lazer cihazları piyasada kullanılan pek çok lazer epilasyon cihazına göre farklı özelliklere sahiptir. Diode lazer uzun dalga boyunda işlem yapar. Böylece cildin daha alt tabakalarına etki edebilir.

Diode lazer diğer lazer sistemlerinden farklı olarak cilt yüzeyindeki melanin pigmentinden ziyade kıl fölikülüne odaklanır ve burada hasar oluşturmayı amaçlar. Bu sayede açık renkli kıl tiplerinde de etkili olabilir. Diode lazer epilasyonun sunduğu diğer avantajlar şöyle özetlenebilir;

 • Oldukça yaygın bir lazer epilasyon sistemidir, hemen her güzellik merkezinde bulunur.
 • Buz lazer gibi farklı türleri bulunmaktadır.
 • İnce tüylerin alınmasında da etkili olabilmektedir.

Peki uygulama diode lazer ile kaç seansta biter? Aslında bu sorunun cevabı işlemin gerçekleştirildiği bölgeye, bu bölgedeki kıl köklerinin sayısına ve kıl kalınlığına bağlı olarak değişebilmektedir. Ancak ortalama olarak 4-6 seansa ihtiyaç duyulacağı ifade edilebilir.

İhtiyacınız olan lazer epilasyon cihazlarının tedarikini yapabileceğiniz Türkiye’nin en kurumsal firmalarından olan Estezone Medikal ayrıca servis ve lazer epilasyon cihazı orijinal yedek parça temini de yapmaktadır. Lazer epilasyon sistemleri ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilir, merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.