En İyi Lazer Epilasyon Aleti

En İyi Lazer Epilasyon Aleti

En iyi lazer epilasyon aleti, pek çok markada farklı özellikteki aletlerinin varlığı nedeniyle merak unsuruna dönüşmüştür. Üç farklı lazer epilasyon aleti teknolojisiyle üretilmekte olan çok fazla lazer aleti mevcuttur. Bu aletler teknik özelliklerine yapılan eklemelerle, çeşitli yan fonksiyonlarıyla birbirinden ayrılır.

En iyi lazer epilasyon aleti kullanıcı için “cilt ve kıl yapısına en uyumlu lazer aleti”dir. Klinikler ve güzellik merkezleri için en iyi lazer ise, müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutabilen, çeşitli ihtiyaçlara uyum sağlayabilen ve işletmenin çalışmalarına en fazla destek olan üründür. Bu ürünün seçiminde de işletmenin müşteri profili, diğer hizmetleri gibi detaylar belirleyici olmalıdır.

En İyi Lazer Epilasyon Aleti Hangisi?

Alexandrite, Diode ve Nd:Yag teknolojileri kullanılarak üretilen farklı özelliklerde lazer epilasyon aletleri mevcuttur. Kullanıcılar için kıl ve cilt yapısı, rengi, cildin hassasiyet seviyesi gibi detaylar lazer epilasyon uygulamasında seçilecek ürünü belirlemektedir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan, etkin bir performansa sahip olan bazı lazer epilasyon aletleri şu şekildedir;

Almalaser Arion Alexandrite: Alexandrite teknolojisiyle üretilmiş alet; yalnızca epilasyon amaçlı değil, opsiyonel başlıklarla vasküler ve pigmente lezyon tedavisinde kullanılabilir. 5 Hz hızıyla kısa sürede uygulama sağlar, güvenlidir, uygun kıl ve cilt tipinde yüksek performanslı ve etkilidir.

EpiCare-Zenith: Bu alet da Alexandrite olarak tanımlanır. Kliniklerin ve güzellik merkezlerinin işlerini kolaylaştıracak çeşitli donanım özellikleri mevcuttur. Bunlar;

 • Geliştirilmiş kullanıcı arayüzü,
 • Organizasyon, tedavi ve faturalar ve işlerin organizasyonuna destek olan akıllı sistem,
 • Zaman ve dereceleri ayarlanabilir uygulama.
En İyi Lazer Epilasyon Aleti Hangisi?
Alexandrite Lazer Epilasyon Aleti

Light Age Epicare DUO: 755 ve 1064 nm uyumlu yapısıyla hem Nd-Yag hem de Alexandrite lazer özelliklerini içinde barındırır. Bu sayede her mevsim kullanılabilen, farklı bölgelerde farklı özellikleri kullanılarak müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkaran bir üründür.

Epilasyondan lazerle siğil ve yara izi tedavilerine dek pek çok uygulamada etkinlik göstermektedir. İkili teknolojisiyle pek çok ihtiyaca uygundur ve bu açıdan düşük seviyedeki yatırımla en yüksek kârı vadeder.

Light Age Epicare LPX: Diğer Alexandrite teknolojisiyle üretilen aletlerden en önemli farkı; yüksek hızda güçlü etkisi ve geniş bir doz seçeneği aralığına sahip olmasıdır. Akıllı ekranı, otomatik yüz tanıma özelliği, müşteri veritabanı yönetimi gibi özelliklerle donanmış ürün, işletmelerin pek çok ihtiyacını karşılayabilir.

Elazer: Üç farklı lazer dalga boyunda (755, 8080 ve 1064) işlem yapabilmektedir. Tüm lazer uygulamalarının avantajlarını bünyesinde birleştirmiş bir üründür.

Ankara Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer epilasyon aletleri, birbirinden farklı özellikleriyle ayrılır. Bazı ürünlerde birden fazla lazer teknolojisi kullanılabilir. Bu ürünlerin bir kısmı müşteri memnuniyetini öncelikli tutarken, bir kısmında klinik ve güzellik merkezlerinin çalışmalarını kolaylaştırmak daha önceliklidir.

En iyi lazer epilasyon aleti arayışındaki bir işletmeyseniz; hem müşteri hem de işletme memnuniyetini en üst seviyede tutan, yeni nesil teknolojilerle donatılmış ürünlerimizle tanışmak ve fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Estezone Medikal olarak en güncel teknolojileri takip ediyor ve satış sonrası destek güvencemizle sizlere hizmet veriyoruz.

Nd Yag Lazer Epilasyon Aleti

Nd Yag lazer epilasyon sistemi, Alexandrite ve Diode ile birlikte en çok kullanılan lazer epilasyon sistemlerindendir. 1064 nm gibi uzun bir dalga boyunda işlem yapmaktadır. Bu yüzden melanin tarafından emilimi daha az seviyelerdedir. Melanin pigmenti tarafından daha az emilime sahip olduğu için koyu renkli cilt tiplerinde de etkili olabilmektedir. Nd Yag lazer epilasyon aleti ayrıca, bazı cilt tedavilerinde de kullanılmaktadır. Nd Yag lazer kalıcı mıdır? Sorusuna verilebilecek cevap ise; işlemin kalıcılığı kullanılan lazer epilasyon yöntemi kadar kişinin cilt ve tüy yapısına göre değişebilmektedir.

Nd Yag Lazer Epilasyon Avantajları

Nd Yag lazer epilasyon sistemleri istenmeyen tüy probleminin çözümünde kullanıldığı gibi bazı cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Nd Yag lazer aletinin avantajları şu şekildedir;

 • Koyu renkli cilt tiplerinde etkili sonuçlar alınabilmektedir
 • Vücudun hemen hemen tüm bölgelerine uygulanabilir
 • Yüzeysel kılcal damar tedavisinde kullanılabilir
 • Yaz mevsiminde de uygulanabilir
 • Yüz bölgesinde bulunan ince tüylerde bile etkili sonuçlar alınabilmektedir
Nd Yag Lazer Epilasyon Aleti
Lazer Epilasyon Aleti Yorumları

Diode Lazer Epilasyon Aleti

Diode (Diyot) lazer epilasyon sistemi uzun zamandır kullanılan ve FDA tarafından onay almış bir sistemdir. Diode lazerler 810 nm dalga boyunda işlem yaparlar. Bu sayede farklı cilt tiplerinde ve tüy renklerinde de etkili olabilmektedir. Özellikle koyu renkli kıl ve tüy tipleri diğer lazer epilasyon aletleri tarafından algılanamazken Diode lazer bu kıl tiplerinde de etkili olabilmektedir.

Diode Lazer Epilasyon Avantajları

Diode lazer epilasyon 810 nm dalga boyuna sahip olduğu için farklı cilt tiplerinde kullanılabilmektedir. Bu sayede birçok avantaja sahiptir. Diode lazer epilasyon avantajları şu şekildedir;

 • Koyu renkli ciltlerde etkili sonuçlar alınabilmektedir
 • Her mevsim uygulanabilir
 • Ciltte leke bırakma ihtimali oldukça düşüktür
 • Özel bir jelle uygulandığı için etkinliği artar
 • Dört mevsim uygulanabilen lazer aleti ayrıca Medikal CE sertifikalıdır
 • Bronzlaşmış veya koyu ciltler dahil tüm cilt tiplerinde işlem yapılıp başarılı sonuçlar alınan lazerler aletidir.
Pop up - İletişim Formu

estezone