EsteSlim Soğuk Lipoliz Cihazı

EsteSlim Soğuk Lipoliz Cihazı

EsteSlim soğuk lipoliz cihazı bölgesel zayıflama ve bölgesel incelme sağlayabilen bir yeni nesil cihazdır. Soğuk lipoliz nedir? Sorusuna cevap vermek gerekirse; soğuk lipoliz vücutta bulunan yağ dokularının soğuk ve vakumlama ile giderilmesini amaçlayan bir zayıflama yöntemidir.

EsteSlim soğuk lipoliz cihazı vücutta bulunan fazla yağ dokularının giderilerek, kişinin istediği gibi bir vücut şekline kavuşmasını sağlayabilmek amacıyla tasarlanmış bir cihazdır.

EsteSlim Soğuk Lipoliz Cihazı Nedir?

Öncelikle soğuk lipoliz nedir? Sorusuna cevap vererek başlayalım. Soğuk lipoliz son yıllarda geliştirilen bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Bu yöntemin temel mantığı şu şekildedir; yağ dokularının bulunduğu alan belirlenir. Daha sonra bu alanlara başlıklar aracılığıyla vakumlanarak soğutulur. -3 ile -7 dereceye kadar soğutulan bölgedeki yağların bu böylece parçalanması amaçlanır. Soğuk vakumlama ile parçalanan yağlar daha sonra vücudun lenf drenaj sistemiyle dışarı atılır. Böylece zayıflamak istenen bölgelerde yağ yakımı sağlanabilmektedir.

EsteSlim cihazı ise son teknolojik imkânlar kullanılarak üretilmiş yeni nesil bir soğuk lipoliz cihazıdır. EsteSlim soğuk lipoliz yöntemi ile fazla yağlardan kurtulmak mümkün olabilmektedir. EsteSlim soğuk lipoliz cihazı vücutta bulunan fazla yağları dondurarak bu yağ hücrelerinin apoptoz olmasına sağlar. Daha sonrasında parçalanan bu yağ hücreleri bağışıklık sistemi tarafından dışarı atılır.

EsteSlim Soğuk Lipoliz Cihazı Nedir?
EsteSlim Cihazının Özellikleri

EsteSlim Cihazının Özellikleri

EsteSlime yeni geliştirilen son derece güçlü bir cihazdır. Kullanışlı ve sade bir tasarıma sahip olan cihaz -15 dereceye kadar soğutma sağlayabilmektedir. EsteSlim cihazının özellikleri şu şekildedir;

  • Bazı inatçı yağ şişkinlikleri diyet ve egzersize karşı direnç gösterir.
  • EsteSlim, yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücresi apoptozunun oluşmasını sağlar.
  • Yağdaki lipidler diğer hücre tiplerine göre farklı bir sıcaklıkta kristalleştiğinden, EsteSlim, sinirlere veya diğer dokulara zarar vermez.
  • Tedavi sonrası yağ hücreleri apoptoz olur ve bağışıklık sistemi tarafından birkaç hafta içinde yavaş yavaş atılır.
  • Uygulama yapılan alanda yağ hücrelerinin sayısının azalmasıyla fiziksel görünümde bölgesel iyileşmeler görülür.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

İnsan vücudu yağlanmaya yatkın bir sisteme sahiptir. Yağ dokuları genellikle belli bölgelerde yoğunlaşır. Yağ yakım süreci ve bu süreçten alınan verim kişiden kişiye değişebilmektedir. İnatçı yağ adı verilen bazı yağlar ise erken yaşlarda oluşmaya başlar ve bu yağların yakılması zor olabilmektedir. Genelde bölgesel incelme yöntemleri özelde de soğuk lipoliz dirençli yağların da yakılması amacıyla yapılır.

Soğuk lipoliz uygulaması kişinin rahatsızlık duyduğu bölgelerin belirlenmesiyle başlar. İlgili bölgeler belirlenir ve işaretlenir. Soğuk lipoliz uygulaması göbek, kol, bacak ve kalça gibi bölgelere uygulanmaktadır. Sorunlu bölgeler belirlendikten sonra bölgeye koruyucu bir kumaş katman yerleştirilir. Daha sonra cihaz başlığı yerleştirilir ve cihaz başlamaya başlar. Cihaz başlığı vakumlama yaparak yağların bulunduğu bölgeyi vakumlar. Ardından bölgeyi soğutmaya başlar. -7 veya daha düşük ısılara kadar soğutma işlemine devam eder. Soğuyan yağ dokuları belli bir sıcaklıktan sonra parçalanmaya başlar. Yapısı deforme olan yağ dokuları parçalanır ve nihayetinde vücut tarafından dışarı atılır. Böylece bölgesel incelme sağlanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle kilo verme ile incelme arasındaki farkın iyi kavranması gerekir. Kilo verme işlemi diyet, spor gibi yöntemlerle sağlanabilir. Fakat bölgesel incelme kilo verilmeden de gerçekleşebilir. Soğuk lipoliz uygulaması kilo verme yöntemi değil bölgesel incelme yöntemidir. Soğuk lipoliz seanslar halinde değil tek seanslık bir işlemdir. Soğuk lipoliz sonrasında tedavinin etkisi ortalama 2 ile 4 hafta sonra kendini gösterebilmektedir. Soğuk lipoliz tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir;

  • Parçalanan yağların lenf drenaj sistemiyle kolayca dışarı atılabilmesi için günde en az 3 litre su tüketin
  • İncelmeyi desteklemek için egzersiz yapın
  • Sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen gösterin

Soğuk Lipoliz Cihazı

Soğuk lipoliz tedavisi sadece tek seans halinde uygulanır. Fakat tedavinin etkisini tam olarak göstermesi 3 ayı bulabilmektedir. Tedavi esnasında yağ fazlalığının olduğu bölgeye işlem yapılır. Tek seansta oldukça etkili sonuçların alınabildiği soğuk lipoliz tedavisi soğuk lipoliz cihazı adı verilen özel teknolojiyle uygulanır.

Etkin bir bölgesel zayıflama uygulaması olan Soğuk Lipoliz uygulamasıyla fazla yağları dondurarak giderilebilir. Estezone Medikal olarak Soğuk lipoliz cihazı ve lazer epilasyon cihazı gibi ürünlerin teminini gerçekleştirmekteyiz. İhtiyacınız olan soğuk lipoliz cihazları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü