Lazer Epilasyon Aleti Nerede Satılır?

Lazer Epilasyon Aleti Nerede Satılır?

Lazer epilasyon aleti nerede satılır? sorusu lazer epilasyon aleti satın almak isteyen güzellik merkezleri, estetik merkezleri veya hastaneler tarafından sıkça araştırılan sorular olmaktadır.

Lazer epilasyon aleti nerede satılır? Lazer epilasyon aletleri o aletlerin yetkili Türkiye distribütörleri tarafından piyasaya sürülmektedir. Almak istediğiniz aletin özellikleri ve fiyatı kadar satıcı firmanın konu ile ilgili yetkili olması da bu aşamada önemli bir parametre olmaktadır.

Lazer Epilasyon Aleti Çeşitleri

Lazer epilasyon aletleri ciltte çıkan istenmeyen kıl ve tüy probleminin giderilmesi için tasarlanan gelişmiş sistemlerdir. Günümüzde piyasada farklı birkaç çeşit lazer epilasyon sistemi bulunmaktadır. Farklı sistemler geliştirilmesindeki amaç insanların farklı cilt renklerine, kıl renk ve yapılarına sahip olmasıdır. Bu yüzden farklı dalga boylarında işlem yapan lazer epilasyon sistemleri geliştirilmiştir. Lazer epilasyon aletleri farklı dalga boyuna sahiptir. Bu da o lazer epilasyon aletinin ancak belli bir cilt renginde bulunan belli bir kıl yapısında etkili olabilmesine imkân vermektedir.

Bu yüzden farklı cilt yapılarında etkili olabilen lazer aletleri tasarlanmıştır. Günümüzde en çok kullanılan lazer epilasyon aletleri; Diode lazer, Alexandrite lazer, Nd Yag lazer olarak söyleyebiliriz.

Lazer Epilasyon Aleti Nerede Satılır?
Lazer Epilasyon Aleti Nerede Satılır?

“Diode Lazer”

 • 810 mn dalga boyuna sahiptir
 • Tüm cilt renklerinde uygundur
 • Yüz, çene, koltuk altı ve genital bölgelerde uygulama yapılması uygundur
 • CE sertifikasına sahiptir
 • Dört mevsim rahatlıkla uygulanabilir

“Alexandrite Lazer”

 • 755 mn dalga boyuna sahiptir
 • İnce tüylerde oldukça etkilidir
 • Uygulamadan sonra hiçbir özel müdahaleye gerek duyulmaz
 • Uygulama esnasında ve sonrasında yanma ya da leke bırakma görülmez
 • Uygulama alanları oldukça geniştir

“Nd Yag Lazer”

 • Cilt hastalıkları tedavisinde de kullanılmaktadır
 • Tüm hassas ciltlerde kullanılmaktadır
 • Vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir
 • Yüzeysel kılcal damarların tedavisinde de kullanılmaktadır
 • Dört mevsim kolaylıkla kullanılmaktadır

En İyi Lazer Epilasyon Aleti

Eni iyi lazer epilasyon aleti, kişinin cildine, ten rengine ve kıl kökünün yapısına göre değişiklik göstermektedir. Her cilde farklı alet tercih edilmektedir. Bu nedenden dolayı tek bir alet için en iyi lazer epilasyon aleti dememiz mümkün değildir. Lazer sistemlerinin geçmişi 60 yıl kadar öncesine dayanır. Bu sistemlerin epilasyon amacıyla uygulanması ise 30 yıllık bir geçmişe sahiptir. Günümüze kadar birçok epilasyon yöntemi kullanılmıştır. Fakat epilasyon işlemlerinde lazer sistemlerinin kullanılmaya başlanması bu alanda devrim niteliğinde bir yenilik olmuştur.

Diğer epilasyon yöntemleri istenmeyen tüy problemine geçici olarak çözüm sunarken lazer epilasyon sistemleri bu probleme kalıcı olarak çözüm sunabilmektedir. Çünkü bu yöntemin en büyük özelliği zamanla kıl kökünde hasar oluşturmasıdır. Bu sayede kıllar zamanla zayıflayarak incelebilmektedir.

Özellikle son dönemlerde tüm dünyada popülerleşmeye başlayan lazer epilasyon güvenilirliğini kanıtlamıştır. FDA tarafından da onaylanan lazer epilasyon sistemleri en çok hastanelerde, güzellik merkezleri ve estetik salonlarında bulunmaktadır. Lazer epilasyona olan talebin hızla artmasıyla birlikte bu merkezlerin sayısı da artmaktadır.

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer epilasyon sistemleri vücudun farklı bölgelerinde çıkan kıl veya tüylerin giderilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Lazer epilasyon aletleri iki bölümden oluşur. Birincisi lazer ışınlarının üretildiği bölümdür. Makinenin büyük kısmını oluşturan bu bölümde üretilen lazer ışınları ikinci bölüm olan başlık kısmına aktarılır. Başlık vasıtasıyla da üretilen ışınlar cilde gönderilir. Cildin alt bölümlerine ulaşan ışınların buradaki kıl köküne ulaşması ve orada ısı enerjisine dönüşmesi hedeflenir. Böylece kıl kökünde kontrollü bir tahribat oluşturulmaya çalışılır ve kıl kökünün zayıflaması sağlanabilir.

Bu işlem tekrar edildiği taktirde kişi istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulabilmektedir. Lazer epilasyon sistemlerinin bu şekilde etkili çözümler sunabilmesi bu tedaviye olan talebi artırmıştır. Lazer epilasyon aleti üreticileri de bu durum karşısında farklı lazer sistemleri geliştirmiştir. Her lazer epilasyon aletinin kendine özgü çalışma prensibi ve özellikleri bulunmaktadır.

Bu farklılıklar ve üretimde kullanılan teknolojiler aletlerin fiyatını da belirleyen etkenlerdir. İhtiyacınız olan lazer epilasyon aleti ve lazer epilasyon aleti fiyatları için Estezone Medikal ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Lazer Epilasyon Aleti

Lazer epilasyon aleti temini noktasında alıcıların aletleri mutlaka yetkili satış belgesi bulunan satıcılardan alması gerekir. Özellikle internette kendisini yetkili bayi olarak tanımlayan birçok tedarikçi bulunmaktadır. Lazer epilasyon aleti alırken bu satıcılardan uzak durulması, yetkili bayiden ihtiyacın temin edilmesi çok önemlidir.

Estezone Medikal, 20 yıldır medikal ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Estezone Medikal; Light Age Epicare Alexandrite Lazer sistemlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörüdür. Türkiye’nin her bölgesindeki lazer epilasyon merkezlerine hizmet veren firma TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahiptir.

Arion Alexandrite epilasyon sistemlerinin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Estezone Medikal hastane, estetik merkezi ve güzellik salonlarına ihtiyaç duydukları alanlarda destek vermektedir. Sizde Estezone Medikal tarafından sizlere sunulan fırsatlardan yararlanmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilir ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.