Lazer Epilasyon Aleti Nerede Satılır?

Lazer Epilasyon Aleti Nerede Satılır?

Lazer epilasyon aleti nerede satılır? Sorusu lazer epilasyon cihazı satın almak isteyen güzellik merkezleri, estetik merkezleri veya hastaneler tarafından sıkça sorulan sorulardandır.

Lazer epilasyon aleti nerede satılır? Lazer epilasyon cihazları o cihazların yetkili Türkiye distribütörleri tarafından piyasaya sürülmektedir. Almak istediğiniz cihazın özellikleri ve fiyatı kadar satışı firmanın gerçek yetkili olması da bu aşamada önemlidir.

Orijinal Lazer Epilasyon Aleti Nerede Satılır?

Lazer sistemlerinin geçmişi 60 yıl kadar öncesine dayanır. Bu sistemlerin epilasyon amacıyla uygulanması ise 30 yıllık bir geçmişe sahiptir. Günümüze kadar birçok epilasyon yöntemi kullanılmıştır. Fakat epilasyon işlemlerinde lazer sistemlerinin kullanılmaya başlanması bu alanda devrim niteliğinde bir yenilik olmuştur. Diğer epilasyon yöntemleri istenmeyen tüy problemine geçici olarak çözüm sunarken lazer epilasyon sistemleri bu probleme kalıcı olarak çözüm sunabilmektedir. Çünkü bu yöntemin en büyük özelliği zamanla kıl kökünde hasar oluşturmasıdır. Bu sayede kıllar zamanla zayıflayarak incelebilmektedir.

Özellikle son dönemlerde tüm dünyada popülerleşmeye başlayan lazer epilasyon güvenilirliğini kanıtlamıştır. FDA tarafından da onaylanan lazer epilasyon sistemleri en çok hastanelerde, güzellik merkezleri ve estetik salonlarında bulunmaktadır. Lazer epilasyona olan talebin hızla artmasıyla birlikte bu merkezlerin sayısı da artmaktadır. Bu aşamada merkezler, lazer epilasyon cihazlarını temin etme yoluna giderler. Lazer epilasyon cihazları, o cihazın yetkili satıcısı tarafından kullanıcılara temin edilmektedir. Fakat bu aşamada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta bulunur. Lazer epilasyon cihazı ihtiyacınız varsa mutlaka cihazı o ülkenin yetkili satıcısından temin etmelisiniz. Aksi halde aldığınız cihazı orijinal olmayabilir. Herhangi bir sorun veya arıza durumunda da karşınızda bir muhatap bulamayabilirsiniz. Merdiven altı üretim yerlerinde üretilen birçok lazer epilasyon aletleri piyasada orijinal olarak satışa sunulabilmektedir.

Orijinal Lazer Epilasyon Aleti Nerede Satılır?
Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer epilasyon sistemleri vücudun farklı bölgelerinde çıkan kıl veya tüylerin giderilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Lazer epilasyon cihazları iki bölümden oluşur. Birincisi lazer ışınlarının üretildiği bölümdür. Makinenin büyük kısmını oluşturan bu bölümde üretilen lazer ışınları ikinci bölüm olan başlık kısmına aktarılır. Başlık vasıtasıyla da üretilen ışınlar cilde gönderilir. Cildin alt bölümlerine ulaşan ışınların buradaki kıl köküne ulaşması ve orada ısı enerjisine dönüşmesi hedeflenir. Böylece kıl kökünde kontrollü bir tahribat oluşturulmaya çalışılır ve kıl kökünün zayıflaması sağlanabilir. Bu işlem tekrar edildiği taktirde kişi istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulabilmektedir.

Lazer epilasyon sistemlerinin bu şekilde etkili çözümler sunabilmesi bu tedaviye olan talebi artırmıştır. Lazer epilasyon cihazı üreticileri de bu durum karşısında farklı lazer sistemleri geliştirmiştir. Her lazer epilasyon aletinin kendine özgü çalışma prensibi ve özellikleri bulunmaktadır. Bu farklılıklar ve üretimde kullanılan teknolojiler cihazların fiyatını da belirleyen etkenlerdir. Günümüzde bir lazer epilasyon cihazının ortalama fiyat aralığı 40.000 Euro ile 60.000 Euro arasında değişebilmektedir. İhtiyacınız olan lazer epilasyon aleti ve lazer epilasyon aleti fiyatları için Estezone Medikal ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Cihazı Çeşitleri

Lazer epilasyon cihazları ciltte çıkan istenmeyen kıl ve tüy probleminin giderilmesi için tasarlanan gelişmiş sistemlerdir. Günümüzde piyasada farklı birkaç çeşit lazer epilasyon sistemi bulunmaktadır. Farklı sistemler geliştirilmesindeki amaç insanların farklı cilt renklerine, kıl renk ve yapılarına sahip olmasıdır. Bu yüzden farklı dalga boylarında işlem yapan lazer epilasyon sistemleri geliştirilmiştir. Lazer epilasyon cihazları farklı dalga boyuna sahiptir. Bu da o lazer epilasyon cihazının ancak belli bir cilt renginde bulunan belli bir kıl yapısında etkili olabilmesine imkân vermektedir. Bu yüzden farklı cilt yapılarında etkili olabilen lazer cihazları tasarlanmıştır.

Günümüzde en çok kullanılan lazer epilasyon cihazları şunlardır;

  • Diode lazer epilasyon cihazı
  • Alexandrite lazer epilasyon cihazı
  • Nd Yag lazer epilasyon cihazı
Lazer Epilasyon Cihazı Çeşitleri
Alexandrite Lazer Aleti

Lazer Epilasyon Cihazı Yetkili Bayi; Estezone Medikal

Lazer epilasyon cihazı temini noktasında alıcıların cihazları mutlaka yetkili satışıcı belgesi bulunan satıcılardan alması gerekir. Özellikle internette kendisini yetkili bayi olarak tanımlayan birçok tedarikçi bulunmaktadır. Lazer epilasyon aleti alırken bu satıcılardan uzak durulması, yetkili bayiden ihtiyacın temin edilmesi çok önemlidir.

Estezone Medikal Sağlık Hizmetleri 20 yıldır medikal ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Estezone Medikal; Light Age Epicare Alexandrite Lazer sistemlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörüdür. Türkiye’nin her bölgesindeki lazer epilasyon merkezlerine hizmet veren firma TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahiptir. Arion Alexandrite epilasyon sistemlerinin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Estezone Medikal hastane, estetik merkezi ve güzellik salonlarına ihtiyaç duydukları alanlarda destek vermektedir.

Menü