Lazer Epilasyon Cilt Soğutma Cihazı

Lazer Epilasyon Cilt Soğutma Cihazı

Lazer epilasyon cilt soğutma cihazı Alexandrite lazer, ND:Yag lazer, Diode lazer ve IPL uygulamalarıyla birlikte kullanılabilen soğutma sistemleridir. – 30 °C dereceye kadar soğutma sağlayabilen soğutma cihazı hava soğutma sistemiyle çalışır.

Lazer epilasyon cilt soğutma cihazı cilde soğuk hava üfler. Böylece lazer epilasyon işleminin daha konforlu bir şekilde yapılmasına olanak sağlayabilmektedir.

Lazer Epilasyon Cilt Soğutma Cihazı Nedir?

Lazer epilasyon sistemleri istenmeyen tüy problemine çözüm üretmek amacıyla tasarlanan sistemlerdir. Lazer epilasyon cihazları farklı teknolojilere ve modellere sahip olabilir. Her lazer epilasyon sisteminin farklı bir çalışma prensini bulunur. Günümüzde en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazları şunlardır;

  • Alexandrite lazer epilasyon cihazı
  • Diode lazer epilasyon cihazı
  • ND:Yag lazer epilasyon cihazı
  • IPL lazer sistemleri

Lazer epilasyon cihazları, lazer ışınları üretir. Üretilen lazer ışınları farklı lazer başlıklarıyla cilde gönderilir. Kıl kökü tarafından emilen ışınlar, burada ısı enerjisine dönüşür. Kıl köklerinin tahrip olup zayıflamasını sağlayan da bu bölgede oluşan ısıdır. Kıl kökünde oluşan ısı ciltte de hissedilebilmektedir. Bu yüzden lazer epilasyon işlemi esnasında ciltte yama hissi oluşabilir. Ciltteki yanma hissini en aza indirmek için de soğutma sistemleri geliştirilmiştir. Soğutma cihazları lazer epilasyon cihazlarıyla uyumlu bir şekilde çalışır ve cildin soğutulmasını sağlar. Bu sayede lazer epilasyon işlemi esnasında hissedilen acı minimum seviyeye indirilebilmektedir.

Lazer Epilasyon Soğutma Cihazı Nedir?
Lazer Epilasyon Soğutucu

Lazer Epilasyon Soğutucu

Lazer epilasyon günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan güvenli bir uygulamadır. Lazer epilasyon cihazları FDA onaylı tedavilerdir. Lazer epilasyon cihazlarının yaygınlaşmasıyla birlikte uygulamanın popülerliği de artmıştır. Lazer epilasyon yaptıranlar genellikle işlem sonucundan memnun kalmaktadır. Fakat olumsuz olarak gördükleri bir nokta bulunur. O da lazer epilasyon uygulaması esnasında hissedilen yanma hissidir.

Her alanda yaşanan hızlı teknolojik gelişmeler güzellik ve estetik sektöründe de hızla ilerlemektedir. Geliştirilen yeni cihazlarla artık lazer epilasyon uygulaması esnasında hissedilen acı da en aza indirilebilmektedir. Lazer epilasyon soğutucuları – 30 ile – 40 °C dereceye kadar soğuk hava üretebilmektedir. Cihazlarda üretilen soğuk hava lazerle birlikte cilde gönderilir. Böylece işlem esnasında hissedilen yanma hissi azaltılabilip daha konforlu bir süreç yaşanabilir.

Lazer Soğutucu Modelleri

Estezone Medikal Sağlık Hizmetleri 20 yıldır medikal ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Estezone Medikal; Light Age Epicare Alexandrite Lazer sistemlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörüdür. Türkiye’nin her bölgesindeki lazer epilasyon merkezlerine hizmet veren firma TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahiptir. Birçok lazer epilasyon sisteminin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Estezone Medikal hastane, estetik merkezi ve güzellik salonlarına ihtiyaç duydukları alanlarda destek vermektedir.

Estezone Medikal olarak lazer epilasyon cihazlarının yanında lazer epilasyon soğutma sistemleri de temin etmekteyiz. Birlikte çalıştığımız merkezlerin kullanıcı memnuniyetini artırmak amacıyla teminini sağladığımız soğutucu sistemleri farklı modellere sahiptir. Aşağıda detaylarını paylaştığımız soğutma sistemleri hakkında bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Soğutucu Modelleri
Zimmer Cryo-6 Cilt Soğutma Sistemi

Zimmer Cryo-6 Cilt Soğutma Sistemi

  • Zimmer Cryo-06 eksi 30 °C dereceye kadar soğutma sağlayabilmektedir
  • Cihaz deride önemli miktarda acıyı azaltabilir
  • Cihaz, soğuk hava üfleyerek soğutma sağlar
  • Yüzeysel lazer ve IPL uygulamaları ile birlikte çalışabilmektedir
  • Ciltte oluşan ısıyı azaltarak ciltte oluşacak termal hasar oluşma riskini azaltır
  • Zimmer Cryo 6 cihazı Alexandrite Lazer epilasyon uygulamaları, lazer ile leke silme, lazer ile ben alma gibi birçok uygulamada etkin bir şekilde kullanılabilir.

EpiCool

Epicool, -40 °C derecedeki soğuk hava ile yapılan soğutma, deride önemli bir şekilde, acıyı azaltır ve rahat bir şekilde yüzeysel lazer ve IPL uygulamaları gerçekleşmesini sağlar.

Çalışma Gerilimi 220V AC~/50Hz 10A
Güç Girişi 1 kW max.
Bekleme Güç Girişi 260 W kadar
Gürültü 70 dBa max.
Hava Hacmi 1000l/dk max.
Hortum Çıkış Sıcaklığı -15°C ile -21°C
Koruma Class Class I, Type B IEC 601-1′ e göre
MDD/MPG Class Ila
Uygulama Tüp Uzunluğu 200 cm
Cihaz Boyutları (En-Boy-Yükseklik) 325mm x 630 mm x 890 mm
Ağırlık 57 kg
EpiCool
Menü