Lazer Koruma Gözlüğü

Lazer Koruma Gözlüğü

Lazer koruma gözlüğü günümüzde Diode lazer koruyucu gözlük, Alexandrite lazer koruyucu gözlük, Ndyag lazer koruyucu gözlük, IPL koruyucu gözlük modelleri olarak en çok tercih edilen lazer epilasyon uygulamaları için geliştirilen gözlüklerdir.

Lazer koruma gözlüğü lazer epilasyon işlemi yapılırken, uygulamayı gerçekleştiren kişinin gözlerinin lazer epilasyon cihazından çıkan farklı dalga boylarındaki ışınlardan korunması adına tasarlanmış özel koruma gözlükleridir.

Lazer Koruma Gözlüğü Ne İşe Yarar?

Lazer sistemleri 50 yılı aşkın süredir dünyada sağlıktan savunmaya kadar birçok farklı alanda kullanılan gelişmiş teknolojik sistemlerdir. Bu sistemlerin güzellik ve estetik endüstrisinde kullanılmaya başlanması çok gecikmemiştir. 90’lı yıllarda medikal ve sağlık sektöründe de kullanılmaya başlanan lazer teknolojisi, yine bu dönemde lazer epilasyon cihazlarının gelişmesiyle birlikte yaygınlaşmaya başlamıştır.

Lazer epilasyon cihazlarının tüm dünyada yaygınlaşmaya başlamasıyla bu sistemlerin kullanılması için gerekli olan ekipmanlar da ortaya çıkmaya başladı. Bu ekipmanların başında da kullanıcıyı lazer ışınlarından korumak amacıyla geliştirilen koruma gözlükleri gelir. Bu gözlükler lazer epilasyon işlemi sırasında ortaya çıkan yüksek miktardaki yoğunlaştırılmış lazer ışınların insan gözüne herhangi bir zarar vermesini engeller. Aksi halde yüksek lazer ışığına maruz kalan gözlerde bazı hasarlar meydana gelebilmektedir.

Lazer Koruyucu Gözlük Özellikleri

Uzmanların lazer epilasyon cihazı kullanırken mutlaka takılmasını tavsiye ettiği koruyucu gözlükler, özel olarak üretilen medikal malzemelerdir. Bu yüzden belli standartlar dahilinde üretilmesi gereken lazer koruyucu gözlükleri aynı zamanda farklı dalga boylarındaki lazer cihazlarına özel farklı modellerde üretilmektedirler.

Estezone olarak teminini gerçekleştirdiğimiz lazer koruyucu gözlük özellikleri şu şekildedir;

  • Lazer koruma gözlüklerimiz CE standartlarına uygun, güvenli ve sertifikalı ürünlerdir
  • Lazer koruma gözlükleri farklı dalga boylarını engellemek için farklı yapılara sahiptir
  • Lazer gözlükleri farklı çerçeve, renk ve modellere sahiptir

Lazer Göze Zarar Verir Mi?

Lazer ışınları, insan cildinin üst katmanını geçerek alt katmanlarda bulunan kıl ve tüy köklerine etki etmek için tasarlanmıştır. Bu yüzden oldukça güçlü ve yoğun ışınlardır. Böyle güçlü ışınların da göze direkt olarak temas etmesi durumunda gözde yanma, sulanma, ışığa karşı hassasiyet ve daha önemli problemler oluşabilmektedir. Lazer epilasyon uygulamaları sırasında hem uygulamayı yapan hem de uygulama yapılan kişilerin koruyucu gözlük takmaları oldukça önemlidir.