Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer

Alexandrite lazer cihazı lazer epilasyon uygulamaları için tasarlanmış bir sistemdir. Dünyada en çok kullanılan lazer epilasyon aletlerinden olan bu lazer sistemi 755 nm dalga boyuyla işlem yapar.

Alexandrite lazer epilasyon açık renkli cilt renginde bulunan koyu renkli kıl ve tüylerde etki edecek şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanında kullanım kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır.

Alexandrite Lazer Nedir?

İstenmeyen tüy ve kıl problemi günümüzde birçok insanın yaşadığı estetik problemlerden bir tanesidir. Şimdiye kadar farklı yöntemler geliştirilse de lazer epilasyon bu alanda büyük bir yenilik yaratmıştır. Çünkü lazer epilasyon haricindeki yöntemler istenmeyen tüy sorununa kalıcı olarak çözüm getirememiş, tüyler belli bir sürenin sonunda tekrar çıkmaya başlamıştır. Fakat lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüy problemine kalıcı olarak çözüm getirebilen bir uygulamadır. Seanslar halinde uygulanan lazer epilasyon yönteminde farklı cilt ve tüyler için farklı lazer epilasyon sistemleri geliştirilmiştir.

Alexandrite epilasyon cihazı uzun yıllardır kullanılan lazer sistemlerinden bir tanesidir. 755 nm dalga boyuna sahip olan Alexandrite, açık renge sahip cilt tiplerinde en verimli sonuçlara ulaşmak amacıyla tasarlanmıştır. Açık renkli cilt rengine sahip olup koyu renk tüylerde lazer ışınlarının emilimi daha kolaylaşır. Çünkü koyu renkli tüylerin lazer tarafından fark edilmesi daha kolaydır. Bu sayede kıla rengini veren melanin lazer ışınlarını kolayca emebilir ve kıl kökünde tahribata sebep olabilmektedir.

Alexandrite Lazer Cihazı Özellikleri

Alexandrite, kendine has özellikleri bulunan gelişmiş bir lazer epilasyon sistemidir. Bu lazer epilasyon sistemi uzun yıllardır dünyanın birçok yerinde kullanılmaktadır. Diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre kullanıcıya oldukça rahat, konforlu ve etkili bir kullanım olanağı sunan Alexandrite sisteminin özellikleri şu şekildedir;

 • Kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar
 • En acısız lazer epilasyon prosedürüdür
 • Çok koyu ten rengi üzerine uygulanmadığı sürece yanık oluşturma riski oldukça düşüktür
 • Kısa zamanda geniş bir alana uygulanabilir
 • Açık renkli ten rengi ve koyu renkteki kıllar üzerinde oldukça etkilidir
 • Lazer epilasyon işlemi sonrasında herhangi bir özel bakım ihtiyacı gerektirmez
Alexandrite Nedir?
Arion Alexandrite

Arion Alexandrite

Alexandrite en kısa tanımıyla, bir lazer epilasyon sistemidir. Bu sistemin farklı cihaz modelleri bulunmaktadır. Bu modeller arasında en gelişmiş seçeneklerden biri olan Arion Alexandrite 755 nm dalga boyunda işlem yapan bir lazer epilasyon sistemidir. Ayarlanabilir atış uzunluğu ve spot büyüklüğü sayesinde esnek ayarlama imkânı sunan Arion Alexandrite sistemi opsiyonel scanner özelliği 60 × 65 ile büyük alan taraması yapar. Her özelliği ile kullanıcı dostu olan Orion Alexandrite lazerin sunduğu avantajlar şunlardır;

 • Ayarlanabilir kullanıcı dostu yapısı
 • Kıl ve cilt tipine otomatik ayarlama imkânı
 • Hızlı ve kolay işlem yapabilme
 • Lazer epilasyonda scanner el aleti ile tarama
 • Hızlı ve pratik lazer epilasyon uygulaması ile kısa seans süresi
 • Küçük spot alanları sayesinde sonradan oluşan lekeleri tedavi etme imkânı

Alexandrite Lazer Yetkili Bayi

Estezone Medikal Sağlık Hizmetleri 20 yıldır medikal ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Estezone Medikal; Light Age Epicare Alexandrite Lazer sistemlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörüdür. Türkiye’nin her bölgesindeki lazer epilasyon merkezlerine hizmet veren firma TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahiptir. Arion Alexandrite epilasyon sistemlerinin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Estezone Medikal hastane, estetik merkezi ve güzellik salonlarına ihtiyaç duydukları alanlarda destek vermektedir.

Alanında uzman teknik personel kadrosu, kurumsal yapısı ve gerekli tüm sertifikasyon belgeleriyle lazer epilasyon ve cilt soğutma sistemlerinin tamir, bakım ve teminini gerçekleştirmektedir. Siz de tüm lazer epilasyon cihazı ve cilt soğutma cihazı tamir işlemleriniz için Estezone Medikal’i tercih edebilirsiniz. Estezone Medikal, hizmet verdiği güzellik merkezleri ve polikliniklerin cihaz tamiri ihtiyaçlarını en kısa sürede çözüme kavuşturur. Böylece merkez kısa sürede lazer epilasyon işlemine tekrardan başlayabilmesine yardımcı olur. Ayrıca tamir ve bakım işlemlerinde kullanılan tüm yedek parçalar orijinal olduğu için lazer epilasyon cihazı uzun süre sorunsuz ve parça garantili bir şekilde çalışmaya devam eder.

Alexandrite Yetkili Bayi
Menü