Cilt Analiz Cihazı Fiyatları

Cilt analiz cihazı fiyatları cilt tedavileri, güzellik uygulamaları, yaşlanma karşıtı tedaviler gibi cilt uygulamalarının öncesinde cildin mevcut durumunu gösteren makine fiyatlarıdır. Bu makineler cildin mevcut durumu hakkında bilgi verirken kişiye uygun tedavinin belirlenmesinde de rol oynayabilmektedir.

Cilt analiz cihazı fiyatları cihazın markasına, modeline ve özelliklerine göre değişmektedir. Günümüzde ciltlerde meydana gelen farklı problemler için farklı cilt analiz sistemleri geliştirilmektedir. İhtiyacınıza uygun analiz cihazları için Estezone Medikal ile iletişime geçebilirsiniz.

Cilt Analiz Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

İnsan cildi, kişinin dışarıdan görünüşünü oluşturan önemli unsurlardandır. Kişinin hem kendisiyle hem de çevresiyle iyi ilişkiler sürdürmesinde kendine olan bakış açısı önemlidir. Özgüveni oluşturan etmenlerden biri de kişinin kendisiyle barışık olmasıdır. İyi ve güzel bir cilde sahip olmak kişiyi daha iyi hissettirebilen şeylerdir. Tüm cilt tedavilerindeki temel amaç da budur. İnsan cildi yaşamı boyunca çevresel ve fizyolojik olarak birçok etmene maruz kalır. Bu etmenler ciltte bazı problemlerin yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Cilt tedavilerinde uygulanan ilk aşama; ciltteki sorunun kaynağının belirlenmesidir. Sorunun kaynağı bulunduktan sonra yaşanan rahatsızlığın giderilmesine yönelik tedavi planı ve içeriği oluşturulur. Bu aşamada tanının doğru konulması tedavinin en kritik noktalarındandır. Cilt analiz cihazları bu noktada devreye girer. Cilt tedavisine başlamadan önce ciltteki sorunları tespit etmek amacıyla tasarlanan cihazlara cilt analiz cihazı denir. Cilt analiz cihazları son teknoloji cihazlar olup farklı modellerde üretilmektedir.

Cilt Analiz Cihazı Fiyatları Ne Kadar?
Cilt Analiz Cihazı Nedir?

Cilt Analiz Cihazı Nedir?

İnsan vücudu belli bir yaşa kadar gelişme gösterir. Ardından yaşlanma denilen değişim gerçekleşmeye başlar. Belli bir yaştan sonra cildin bazı bölgelerinde leke, akne, çizgi, kırışıklık, matlık gibi bazı sorunlar yaşanabilir. Zamana ve dış etkenlere bağlı oluşabilen bu problemlerin giderilmesi için farklı tedavi ve uygulamalar geliştirilmiştir. Bu tedavilerde cilt problemine neden olan unsurlar tespit edilerek o soruna uygun tedavi belirlenir. Ciltte oluşan cilt problemlerinin yapısını ve sebebini tespit eden cihazlara cilt analiz cihazı adı verilir.

Cilt analiz cihazı ciltte bulunan problemin tespit edilmesi için kullanılır. Cilt farklı tabakalardan ve dokulardan meydana gelir. Bu da ciltteki problemlerin gözle görünebilmesini engelleyebilir. Oysa gözle görünmeyen birçok cilt problemi bulunabilir. Bu problemler ancak profesyonel bir cilt analiz cihazıyla tespit edilebilir. Ciltteki tüm problemleri tespit etmek amacıyla tasarlanan özel cihazlara cilt analiz cihazı adı verilir.

Profesyonel Cilt Analiz Cihazı

Günümüzde cilt ve bakıma dayalı dermatoloji teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte farklı modellerde ve farklı özelliklerde cilt bakım teknolojileri geliştirilmiştir. Artık, cildin ihtiyacı olan tedaviler de tedavi süreçleri de bu cihazlarla sağlanabilmektedir. Kişiye en uygun tedavinin belirlenmesinde oldukça başarılı sistemlerdir. Son teknolojik imkânların kullanıldığı bu analiz sistemleri, giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Cilt analizi işlemiyle güzellik ve estetik merkezindeki uzmanların işlerini kolaylaştırır. Estezone Medikal olarak satışını gerçekleştirdiğimiz cilt bakım ve analiz cihazlarının özellikleri şu şekildedir;

 • Cildinin mevcut durumu bilimsel veriler ışığında tanımlanır
 • Sonuçlar fotoğraf ve grafiklerle net bir şekilde anlaşılır ve tam tanı konulur
 • Bilgisayar destekli sistem sayesinde tek tıkla cilt analizi yapılır
 • Otomatik yüz tanıma özelliğine sahiptir
 • Cilt yüzeyinin 3D görüntüsü elde edilir
 • Cildin görünmeyen bölgelerinde herhangi bir deformasyon olup olmadığını tespit edebilir
Profesyonel Cilt Analiz Cihazı
Cilt Analiz Cihazı Faydaları Nelerdir?

Cilt Analiz Cihazı Faydaları Nelerdir?

Güzellik ve estetik uygulamaları teknolojisi günümüzde sürekli olarak gelişmektedir. Artık eski klasik yöntemlerin yerine herhangi bir ameliyat geçirmeden birçok uygulama yapılabilmektedir. Bu bağlamda geliştirilen teknolojilerden biri olan cilt analiz sistemleri, güzellik ve estetik tedavilerinin başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Hangi cilt tipinin hangi ihtiyaçları olduğunu belirleyebilen bu sistemlerin birçok faydası bulunmaktadır. Bunların başlıcaları şu şekildedir;

 • Vücudun ve cildin tedaviden önceki durumunu detaylı olarak gösterir
 • Cilt analiz işlemi oldukça basit ve ağrısız bir süreçtir
 • Tüm veriler bilgisayar destekli, rasyonel ve güvenilir verilerdir
 • Başarılı bir tedavi sürecinin ilk halkasını oluşturur
 • Kişiye özel tedavi içeriğinin belirlenmesinde önemli rol oynar
 • Cilt yapısı hakkında detaylı bilgi sunar
 • Tedavi süreçleri ve yaşanan iyileştirmeler daha iyi bir şekilde gözlenebilir
 • Güzellik, estetik, cilt bakımı, akne tedavisi veya gençlik tedavilerinde kullanılabilir
Menü