Diode Lazer Epilasyon Cihazı

Diode Lazer Epilasyon Cihazı

Diode lazer epilasyon cihazı, sıklıkla kullanılan üç lazer epilasyon teknolojisinden bir tanesidir. Kalıcı şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlayan lazer epilasyon teknolojileri benzer biçimde çalışır. Bununla birlikte kişinin cilt ve kıl yapısına göre, uygulama sonuçları açısından farklılıklar gösterir.

Diode lazer epilasyon cihazı 810 nm dalga boyunda işlem yapmaktadır. Bu da Diod lazer uygulamalarında lazer ışınlarının Alexandrite lazerden daha derine inebildiğini gösterir. Bunun yanı lazer teknolojileri arasında bir performans üstünlüğü değil, farklı cilt ve tüy özelliklerinde uygulama üstünlüğü vardır. Her cilt tipi için aynı cihazla işlem yapılması aynı sonuçları ortaya çıkarmayacaktır.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı Özellikleri

Bu teknolojiyle üretilen cihazlar benzer niteliklerle öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra cihazın teknik donanımı, ne kadar güncel bir teknolojiye sahip olduğu performans açısından belirleyici faktörlerdendir.

  • 810 nm dalga boyunda yapılan atışlar, koyu renkli ciltlerde verimli sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.
  • Cihazın bronzlaşmış ciltlerde kullanımı mümkündür, dolayısıyla her mevsim işlem yapılması güvenlidir.
  • Diode buz lazer teknolojisine de entegre edilebilmektedir. Buz ile uygulanması işlemi daha acısız yapabilir.
  • Diod lazer kullananlar koyu renk cilt tonuna ve koyu renk kıl kombinasyonuna sahipse ürün başarılı olacaktır.
  • Ciltte leke bırakma riski oldukça düşük bir üründür, bazı güzellik işlemlerinde de kullanılabilmektedir.

Diode lazer kaç seansta tüy bitirir” sorusunun yanıtları pek çok değişkene bağlıdır. Kıl yoğunluğu, işlem esnasında kullanılan cihaz, seans aralıkları işlemin ne kadar sürede tam sonuç vereceğini belirler.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı

Diode Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon uygulamaları, günümüzde hem kadın hem de erkeklerin sıklıkla başvurduğu bir epilasyon işlemidir. Kalıcı sonuçlar vadetmesi nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir. Uzun vadede, geçici kıl giderme işlemleri için harcanan para ve zamana kıyasla oldukça kârlı işlemlerdir. Bunun yanı sıra işletmeler de bu cihazlarla uzun vadeli, kârlı uygulamalar yapabilmektedir.

Hangi lazer epilasyon cihazı daha iyi” şeklindeki sorulara yanıt verilirken yalnızca lazer teknolojisi baz alınamaz. Zira her kıl ve cilt yapısında farklı uygulamalar gerekebilir. Ancak tüm teknolojik gelişmelerden faydalanılarak üretilmiş bir cihazın edinilmesi güzellik salonu ve klinik için avantajlı olacaktır.

Elazer Lazer Epilasyon Cihazı, bünyesinde Diode lazer teknolojisini barındıran son teknoloji bir üründür. Elazer Plus ve Elazer isimli ürünler Diode lazer cihazı olmanın ötesinde, Alexandrite ve Nd Yag özellikleriyle işlem yapılmasına olanak verir. Elazer mini ise yalnızca Diyot lazer cihazı olarak işlem yapmaktadır. “Diode lazer güvenilir mi?” şeklinde gelen güzellik merkezi ve son kullanıcı sorularının yanıtı, bu cihazla yapılan işlemler için gönül rahatlığıyla “Evet” şeklinde yanıtlanabilir.

Diode Lazer Epilasyon Avantajları

Diode lazer epilasyon yönteminin diğer uygulamalara göre çeşitli avantajları söz konusudur. Bunun yanı sıra işlemin yalnızca uygun ten rengi ve kıl yapısında kullanıldığı takdirde olumlu sonuçlar doğuracağının bilinmesi gerekir.

Kıl folikülüne direkt etki eden lazer ışınları, epidermis dokusuna zarar vermez. Bu nedenle yara, iz gibi sorunlarla karşılaşılma ihtimali oldukça düşüktür. Cihazın kullanımı sonrası kıllar kısa zaman içinde dökülmeye başlar, seans tekrarları ile tamamen yok olur. Bununla beraber “Diode lazer epilasyon etkili mi?” sorusuna olumlu yanıt verilebilmesi için cihazın özellikler bakımından gelişmiş olması gereklidir.

Tamir ve bakım imkânları bulunan, garantili bir Diode lazer epilasyon cihazı satın alındığında hem müşteri hem de kullanıcı açısından konforlu bir uygulama imkânı doğacaktır. Alanında profesyonel bir kurumdan lazer epilasyon cihazı satın almak, klinik ve güzellik merkezlerine pek çok açıdan avantaj sağlar.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı

Diode Lazer Cihazı Fiyatları

Lazer epilasyon cihazı satın alınırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus söz konusudur. Yetkin bir yerden alınmayan, kullanılmış yahut yedek parçası olmayan cihazlar işletmenin zarara uğramasına neden olabilir. Uzun tamir süreleri gerektiren işlemler, yavaş çalışan tamir bakım servisi de benzer şekilde müşterilerin ve işletmelerin mağdur olmasına neden olabilir.

Diode lazer fiyatları araştırılırken ürünün orijinalliği, yedek parça, tamir bakım servisi gibi detayları titizlikle incelenmelidir. Kurumsal bir firma aracılığıyla yapılacak satın almalar pek çok açıdan işletmeye fayda sağlayacaktır.

Estezone Medikal, alanın en iyi ürünlerini yedek parça ve tamir bakım garantisiyle satışa sunmaktadır. Uzun ömürlü, son teknoloji lazer epilasyon cihazları ve diğer güzellik-bakım ürünleri ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Diode lazer cihazı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve talep ettiğiniz makinenin teknik özellikleri hakkındaki detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.