Elazer Lazer Epilasyon Cihazı

Elazer Lazer Epilasyon Cihazı

Elazer lazer epilasyon cihazı istenmeyen tüy probleminin giderilmesi amacıyla tasarlanan yeni nesil lazer epilasyon sistemidir. 3 farklı dalga boyunda işlem yapabilen cihazdan, oldukça verimli sonuçlar alınabilmektedir.

Elazer lazer epilasyon cihazı 808 nm, 755 nm ve 1064 nm dalga boyunda lazer epilasyon yapabilmektedir. Bu özelliğiyle farklı derinlikteki kıl köklerinde etkinliği artar.

Elazer Lazer Epilasyon Cihazı Nedir?

Lazer epilasyon sistemleri istenmeyen kıl ve tüy probleminin giderilmesi amacıyla tasarlanan gelişmiş sistemlerdir. Şimdiye kadar farklı epilasyon yöntemleri geliştirilmiş olsa da hiçbiri istenmeyen tüyleri kalıcı olarak giderememektedir. Fakat lazer epilasyon sistemleri tüyleri dökmek veya görünen kısımlarını kesmekten öte kıl köklerini zayıflatmak üzerine kurulmuştur. Lazer epilasyon cihazları direkt olarak kıl köküne işlem yapan cihazlardır. Bu cihazlarda üretilen lazer ışınları cilde gönderilir ve buradaki kıl kökünü hedef alır. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen lazer ışınları burada küçük çaplı ve kontrollü hasar oluşturur. Böylece kıl kökünün zayıflaması amaçlanır.

Lazer epilasyon cihazları farklı üreticiler ve markalar tarafından üretilebilmektedir. Dünyada en çok bilinen Alexandrite lazer epilasyon, Diode lazer epilasyon veya Nd:Yag lazer epilasyon birer lazer epilasyon cihazı değil; lazer epilasyon sistemidir. Yani farklı markalar bu lazer epilasyon sistemlerini kullanabilir. Elazer lazer epilasyon ise farklı lazer epilasyon sistemlerini tek cihazda birleştiren bir cihazdır. 3 farklı dalga boyunda işlem yapabilir. Bunlar; 808 nm, 755 nm ve 1064 nm dalga boylarıdır. Farklı dalga boylarında işlem yapabilmesi Elazer’in daha etkili sonuçlar elde etmesine olanak sağlayabilmektedir.

Elazer Lazer Epilasyon Cihazı Nedir?
Elazer Lazer Epilasyon Özellikleri

Elazer Lazer Epilasyon Özellikleri

Elazer epilasyon cihazı son teknoloji kullanılarak üretilen yeni nesil bir lazer epilasyon cihazıdır. Elazer diğer lazer epilasyon sistemlerinden farklı bazı özelliklere sahiptir. Bu özellikleri sayesinde tüm lazer epilasyon cihazlarından sıyrılmaktadır. Elazer lazer epilasyonun özellikleri şu şekildedir;

 • 3 dalga boyu 808nm, 755nm ve 1064nm’nin tüm avantajlarını birleştirir. Farklı lazer özelliklerine sahiptir.
 • Kıl köklerinin içindeki yapıların yanı sıra farklı doku derinliklerini hedef alır. Bu sayede daha etkin sonuç alınmasını sağlar.
 • Elazer, lazer epilasyonda altın standart olan 808nm/755nm/1064n dalga boyunda çalışır
 • Yüksek güç üretebilme kabiliyetine sahiptir
 • Kısa darbe süresinde işlem yapabilir
 • Sahip olduğu başlık uzun kullanım ömrü sunar

Elazer Lazer Epilasyon Teknik Özellikleri

Tüm lazer epilasyon cihazlarının kendine has bir çalışma prensibi bulunur. Lazer epilasyon cihazından istenilen verimin alınabilmesi için de cihazın belli bazı donanım özelliklerine sahip olması gerekir. Elazer lazer epilasyon yüksek yoğunluklu lazer epilasyon cihazları arasındadır. Elazer lazer epilasyon sisteminin teknik özellikleri şu şekildedir;

Lazer Tipi Yüksek Yoğunluklu Elazer
Dalga Boyu 755+808+1064nm
Enerji 10~80J/cm2
Atış Süresi 10-100ms
Spot Genişliği 12mm*23mm
Frekans 1~10Hz
Soğutma TEC, hava soğutma + su soğutma + yarı iletken soğutma
Soğutma Sistemi Başlık soğutma sıcaklığı max: -16 derece
Ekran 10.4 Inch renkli ekran
Cihaz Boyutu 47*40*112CM
Net Ağırlık 42KG
Elazer Lazer Epilasyon Teknik Özellikleri
Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

Lazer epilasyon cihazları farklı sistemlere sahip olsa da hepsinin temel amacı aynıdır; istenmeyen kıl ve tüy probleminin giderilmesi. Lazer epilasyon cihazları farklı boylarda lazer ışınları üretir. Lazer epilasyon cihazının kullanımı da üretilen bu lazer ışınlarının cilde aktarılması esasına dayanır. Bazı lazer epilasyon sistemlerine lazer epilasyon uygulanacak bölgeye önceden özel bir jel sürülebilir. Bazılarında ise direkt olarak ışınlar cilde gönderilir.

Lazer epilasyon cihazlarında üretilen lazer ışınlar özel lazer başlıkları aracılığıyla cilde gönderilir. Her lazer epilasyon sisteminin farklı bir çalışma ve uygulama şekli bulunur. Fakat lazer epilasyon yaparken dikkat edilmesi gerekenler genel hatlarıyla şu şekildedir;

 • Lazer ışınlarının uygulandığı bölge kuru olmalıdır
 • Bölgede herhangi bir yara veya leke olmamasına dikkat edilmelidir
 • Lazer başlığı belli bir mesafede tutulmalıdır
 • Lazer ışınları kişinin gözlerine temas etmemelidir
 • Lazer epilasyon cihazı kullanılmadan önce cihazın kullanım talimatı detaylı olarak incelenmelidir
Menü