Epilasyon Aleti

Epilasyon Aleti

Epilasyon aleti, hastanelerde, güzellik merkezlerinde ve estetik merkezlerinde kullanılan aletlerdir.. İleri teknoloji sayesinde üretilen bu aletler, istenmeyen kıl ve tüy sorununun giderilmesi için kullanılır.

Epilasyon aleti, içerisinde bulundurduğu lazer enerji sistemi ile derinin altındaki kıl ve tüy köklerine dalgalar yollayarak kökün tahrip edilmesini sağlar. Bu uygulamalardan sonra kıl köklerinde azalma ve yok olma görülmektedir.

Lazer Epilasyon Aleti

İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, lazer epilasyon tedavisinde kullanılan aletlerdir. 1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından onaylanmış güvenli bir epilasyon türüdür. Onaylandığı süre içerisinden günümüze birçok epilasyon yöntemleri ve aletleri kullanılmıştır. Fakat en etkili ve kullanışlı olarak lazer epilasyon aletleri tercih edilmektedir. Günümüzde kullanılan lazer epilasyon aletleri ve sistemleri ise genel olarak;

  • Buz Lazer
  • Diode Lazer
  • Alexandrite Lazer
  • IPL Lazer alternatifleriyle bilinmektedir.

“BUZ LAZER”

Buz lazer epilasyon sistemi, acısız, ağrısız ve hızlı özelliklere sahip son teknoloji ürünüdür. Diğer lazer türlerinin özelliklerini içerisinde bulunduran bu sistem, soğutucu başlıklar sayesinde acı hissini minimum seviyelere düşürmüştür. Buz lazer, diğer lazerlere göre uygulama yaptığı alanlar daha geniş bölgelerdir. Bu özelliğinden dolayı diğer alet ve sistemlere göre seans süreleri daha kısadır. Bir seans süresi ortalama 30-60 dakika arasında sürmektedir. Soğutucu başlıklar, hiçbir şekilde ciltte yanma ya da kararma yapmaz. İstenilen her mevsimde uygulama yapılabilmektedir.

DİODE LAZER”

Diode lazer, uyguladığı 810 nm dalga boyu sayesinde, kıl köklerine kolaylıkla ulaşabilmektedir. Tüm cilt renklerine ve hassas yapılı ciltlere uygundur. Koyu ve orta koyuluktaki kıl renklerine etkisi diğer makinalara göre daha başarılıdır. Yüz, çene, koltuk altı ve genital bölgelerde uygulama yapabilmektedir. Yüksek ısı kullanmadan kıl köklerine etki ettiği için uygulama esnasında canınız yanmaz. CE sertifikalı olan bu lazer ciltte hiçbir şekilde leke bırakmaz. Her mevsimde kullanılması uygundur.

“ALEXANDRİTE LAZER”

Alexandrite lazerin uyguladığı dalga boyu 755 nm’dir. Epilasyonun hemen ardından cildin pürüzsüz olarak görünmesi mümkündür. Bulunan farklı sistemler sayesinde ince tüy ve kıllarda diğer lazer aletlerine göre daha etkilidir. Cryo-6 Hava soğutma sistemi entegrasyonu ile uygulamaları mevcuttur. Bu soğutucular sayesinde uygulama esnasında canınız yanmaz. Uygulamalardan sonra hiçbir şekilde özel bakım ihtiyacı gerektirmez. Uygulama seans süreleri uzun sürse de kesin çözümler elde etmiş olursunuz.

“IPL LAZER”

Lazer epilasyon aletlerinin arasında en güçlü ve etkili olanıdır. 400 ile 1200 nm dalga boyu ile kıl köklerine etki etmektedir. Diğer epilasyon aletlerinin dalga boylarına göre oldukça büyüktür. Bu dalga boyları kıl kökünde bulunan melanin adlı maddenin tahrip edilmesinde etkili sonuçlar uygulamaktadır. Cilt rahatsızlıkları olan insanlarda kullanılması uygundur. Seans süreleri oldukça kısadır. Kısa süre içerisinde gözle görülür sonuçlar elde edilir. Ciltte kararma ya da tahriş etme gibi problemler çıkartmaz. Her mevsim uygulanmaktadır.

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Vücudunuzun hassas bölgeleri için geliştirilmiş başlıklar sayesinde deride yanma ve leke bırakmadan, kolaylıkla uygulanabilmektedir. Ayrıca cilde gönderilen lazerin şiddeti, kişiden kişiye değiştirilip uygulama sağlanmaktadır. Uygulanan cilt dayanıklıysa yüksek şiddetle uygulamalar yapılabilir. Daha narin bir yapıya sahip ciltler için lazer gücünü ayarlayıp düşürebilirsiniz. Her lazer aleti modellerinin farklı kullanım şekilleri vardır. Kullanım kitapçıklarında nasıl kullanılacağı bütün aletlerde mevcuttur.

Genel olarak aletlerin ortak kullanım şekli, uygulamanın kuru ve temiz bir cilde yapılmasını gerektiriyor. Uygulama yapılacak bölgeye uygun başlıklar takılarak göndereceğiniz dalga boyunun şiddetini ayarlamanız gerekir. Daha sonra uygulama yapacağınız bölgeye başlığı yaklaştırıyorsunuz. Cildinize gerekmediği sürece temas ettirmemenizi öneriyoruz. Bazı modellere göre lazer atış şekli manuel olarak tuşa basılarak gerçekleşebilirken, bazı modellerde ise alet tarafından otomatik uygulanır. Eğer uygulama esnasında canınız yanıyor ise lazer şiddetini düşürebilirsiniz. Canınızın yandığı halde işleme devam ederseniz cildinizde yanmalar meydana gelebilir.

Epilasyon Aleti Fiyatları

Günümüzde farklı markalar tarafından üretilen farklı lazer epilasyon aletleri bulunmaktadır. Bu aletler genellikle farklı özelliklere sahip olup farklı cilt tiplerinde kullanılmak amacıyla tasarlanmıştır. Lazer epilasyon aletleri yüksek teknolojik ürünlerdir. Bu yüzden fiyatları sürekli değişmektedir. Estezone Medikal olarak güzellik merkezleri ve estetik merkezlerinin lazer epilasyon aleti ihtiyaçlarına cevap veren, sektörün öncü kuruluşlarından biriyiz. Tedarikini gerçekleştirdiğimiz lazer epilasyon aletlerinin fiyatı için bizimle iletişime geçebilir, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lazer epilasyon makinası