Zayıflama Cihazı

Zayıflama cihazı fazla kilo probleminin giderilmesine yardımcı olmak amacıyla tasarlanan cihazlardır. Soğuk lipoliz cihazı ve kasları çalıştırarak yağ yakımı sağlayabilen vücut şekillendirme cihazları bu cihaz türlerindendir.

Zayıflama cihazı farklı teknolojilere göre tasarlanabilmektedir. Bazı cihazlar direkt olarak vücuttaki yağ tabakalarını hedefleyip bu bölgede zayıflama sağlar. Bazı cihazlar ise kasları çalıştırarak yağ yakımı sağlama üzerine kurulmuştur.

Bölgesel Zayıflama Cihazı

Günümüzde yaşanan en önemli sağlık ve estetik problemlerinin başında fazla kilo problemi gelmektedir. Modern hayatın getirdiği rahat ve hareketsiz yaşam, kolay ulaşım, yüksek kalorili gıdalar ve alınan kalorilerin harcanamaması insanların kilo almasına sebep olabilmektedir. Alınan fazla kaloriler vücut tarafından yakılmadığında vücut bir savunma sistemi olarak o kalorileri yağ dokusuna dönüştürüp vücutta saklama eğilimindedir. İhtiyaç duyduğu zamanlarda harcamak üzere depolanan yağlar vücut tarafından kullanılmadığında ise yağ miktarı artarak depolanır.

Alınan fazla kiloların verilebilmesi için vücuda giren kalori miktarından daha fazlasının harcanması gerekir. Spor ve diyet zayıflamak için bilinen eski yöntemlerdendir. Fakat spor yapmak çok fazla zaman ve emek gerektiren bir süreçtir. Özellikle çalışan ve gün içerisinde fazla boş vakti olmayan kişiler için spor yapmak zor olabilmektedir. Aynı şekilde düzenli bir şekilde diyet yapmak da zor ve emek gerektiren bir süreçtir. Bu yüzden teknolojik gelişmeler sayesinde artık daha kolay bir şekilde fazla kilolardan ve yağlardan kurtulmak mümkün olabilmektedir. Gelişmiş cihazlar sayesinde bölgesel olarak incelme ve zayıflama sağlanabilmektedir.

Zayıflama Cihazı
Zayıflama Cihazı

Bölgesel İncelme Cihazı

Bölgesel incelme cihazları temelde zayıflama amacıyla tasarlanmış teknolojilerdir. Yağlanma, temelde insan vücudunun kendini koruma şeklidir. Beslenme esnasında alınan proteinler, mineral ve vitaminler vücut tarafından yağ haline getirilir ve bu şekilde saklanır. Gerekli durumlarda da o yağ tabakaları enerji üretimi için tekrar harcanır. Fakat vücuda giren kalori miktarı tüketilen kalori miktarından fazla ise o kaloriler vücutta yağ olarak depolanır.

Fazla kilo problemi beraberinde başka sorunlar da getirir. Bölgesel yağlanma da bu sorunlardandır. Bölgesel yağlanma vücudun belli bölgelerinde oluşan yağ tabakalarıdır. Yağlanan bu bölgeler sağlığa zararlı olduğu gibi kişinin dış görünüşünü de olumsuz yönde etkileyebilir. Bu gibi durumların giderilmesi amacıyla bazı teknolojik cihazlar geliştirilmiştir. Bu cihazlar kişinin bölgesel olarak incelmesine yardımcı olabilmektedir. İster karın bölgesi ister bacak bölgesinde olsun bölgesel incelme cihazlarıyla sorunlu bölgelere müdahale edilebilmektedir.

EsteSlim Soğuk Lipoliz Cihazı

EsteSlim soğuk lipoliz cihazı vücutta bulunan fazla yağları dondurarak bu yağ hücrelerinin apoptoz olmasına sağlar. Daha sonrasında parçalanan bu yağ hücreleri bağışıklık sistemi tarafından dışarı atılır. EsteSlim soğuk lipoliz cihazının özellikleri şu şekildedir;

  • Bazı inatçı yağ şişkinlikleri diyet ve egzersize karşı direnç gösterir.
  • EsteSlim, yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücresi apoptozunun oluşmasını sağlar.
  • Yağdaki lipidler diğer hücre tiplerine göre farklı bir sıcaklıkta kristalleştiğinden, EsteSlim, sinirlere veya diğer dokulara zarar vermez.
  • Tedavi sonrası yağ hücreleri apoptoz olur ve bağışıklık sistemi tarafından birkaç hafta içinde yavaş yavaş atılır.
  • Uygulama yapılan alanda yağ hücrelerinin sayısının azalmasıyla fiziksel görünümde bölgesel iyileşmeler görülür.
Zayıflama Cihazı
Zayıflama Cihazı

EsteSculpt Vücut Şekillendirme Cihazı

EsteSculpt vücut şekillendirme cihazı elektromanyetik alan teknolojisi kullanarak kas kasılmasını sağlayan bir sisteme sahiptir. Kas kasılmasını doğrudan uyaran aksiyon potansiyeli oluşturmak için motor sinir hücrelerini hedefler. 30 dakikalık tedavi sırasında kaslar, genel egzersizde elde edilemeyen yüksek frekans ve yüksek yoğunlukta 30.000 kez kasılmaktadır.

  • Estesculpt, çok işlevli bir vücut şekillendirme ve kas geliştirme aracıdır.
  • Özellikle kalça ve karın için etkilidir. Kısa süreli güçlü kas kasılmaları oluşturmak için yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik (HIFEM) alan teknolojisini kullanır.
  • Karın bölgesindeki yağları azaltarak ve aynı zamanda yağın altında bir kas temeli oluşturarak hastaların daha ince ve atletik bir vücut kontüru elde etmesine yardımcı olur. Kalçaya uygulandığında o bölgede sıkılaşma etkisi yaratarak sportif bir vücut şekli kazandırır.
  • Isıtma/soğutma prensibi kullanılmadığından yanık, yara izi veya şişme riski yoktur.
Menü