Alexandrite Lazer Cihazı

Alexandrite Lazer Cihazı

Alexandrite lazer cihazı lazer epilasyon uygulamaları arasında en çok tercih edilen lazer tipidir ve Amerikan Ulusal Gıda ve İlaç Kurumu FDA tarafından da onaylanmış bir cihazdır. Lazer epilasyon uygulaması yapılan kişinin üzerinde uzun süreli sonuçlar ortaya koyar cihaz, standart olarak 755 nm dalga boyuna sahiptir. Alexandrite lazer epilasyon, açık tenli cilt rengine ve koyu renkli tüylere sahip olan kişilerin ciltleri üzerinde son derece etkili bir lazer epilasyon cihazıdır.

Alexandrite lazer cihazı konforlu bir kullanım olanağı sağlamanın yanında oldukça basit bir uygulama prosedürlerine de sahiptir. Hızlı lazerler grubunda olduklarından günlük yapılabilen işlem sayı fazla, işlem süresi ise azdır. Alexandrite lazer kullanıcılarının onu tercih etmelerinin bir başka sebebi de lazer epilasyon işlemi yapıldıktan sonra tüylerin yanması sonucu uygulama yapılan alandaki tüylerin anında temizlenmesidir.

Alexandrite Lazer Cihazı Çalışma Prensibi

Alexandrite Lazer  Cihazı Çalışma Prensibi

Alexandrite lazer epilasyon uygulamasında kişinin vücudundaki tüy köklerine etki eden lazer ışınları kökler kalıcı olarak tahrip ederek tatmin edici sonuçlar sağlamaktadır. Lazer epilasyon uygulaması tüy köklerine atış yapmak suretiyle işlem yapar. Lazer, tek bir dalga boyundaki ışıktan oluşan bir optik enerji sağlar. Belli dalga boylarında gönderilen lazer ışınları, hedef yapıdaki kıl veya tüy kökü gibi renk içeren maddeler tarafından emilerek optik enerjilerini ısı enerjisine dönüştürür. Hedeflenen bölgede oluşan bu ısı enerjisi çevre dokularında çok az etki yaratarak tüy kökünü tahrip eder. Hedeflenen bölgede milisaniyede 80-90 °C ‘lik ısı artışı meydana getirerek kalıcı bir hasar yaratırlar.

Tüy kökü bu ışınları ısıya çevirerek hasar görür ve tekrar çıkmayacak hale gelir. Böylece lazer epilasyon işlemi gerçekleştirilir. Soğutma sistemine sahip olduğundan işlem sırasında, çok az miktarda acı hissedilir. Uygulama sona erdikten sonra ciltte kısa süreli olarak ödem, şişlik ve kızarıklıklar gözlemlenebilmekle beraber bu etkiler kısa süre içerisinde ortadan kaybolur.

Alexandrite Lazerin Avantajları

Diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre kullanıcıya oldukça rahat, konforlu ve etkili bir kullanım olanağı sunan Alexandrite lazer epilasyon önemli avantajlara sahiptir.

  • Kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar
  • En acısız lazer epilasyon prosedürüdür
  • Çok koyu ten rengi üzerine uygulanmadığı sürece yanık oluşturma riski oldukça düşüktür
  • Kısa zamanda geniş bir alana uygulanabilir
  • Açık renkli ten rengi ve koyu renkteki kıllar üzerinde oldukça etkilidir
  • Lazer epilasyon işlemi sonrasında herhangi bir özel bakım ihtiyacı gerektirmez
Alexandrite Lazer Cihazı
Alexandrite Lazer Mi Diode Lazer Mi?

Alexandrite Lazer Mi Diode Lazer Mi?

Alexandrie lazer mı daha iyi Diode lazer cihazı mı? Bu soruya cevap vermeden önce şunu belirtelim: Alexandrite ve Diode lazer epilasyon cihazı değildir. Her biri farklı bir lazer epilasyon sistemidir. Farklı markalar Alexandrite veya Diode lazer epilasyon cihazları üretebilmektedir. En iyi lazer epilasyon aletinin hangisi olduğundan ziyade her iki lazer sisteminin de farklı özellikleri bulunduğu bilinmelidir. Lazer epilasyon cihazları belli ihtiyaçları karşılamak için farklı cilt ve tüy tiplerinde etkili olacak şekilde tasarlanır. Yani en iyi lazer epilasyon aleti hangisidir? Sorusuna verilebilecek en doğru yanıt; sizin cilt ve tüy yapınıza en uygun olan lazer epilasyon cihazıdır. Alexandrite lazer ile Diode lazerin farkları şu şekildedir;

  • Alexandrite lazer 755 nm dalga boyunda işlem yaparken Diode lazer 810 nm dalga boyunda işlem yapar
  • Alexandrite lazer ile yapılan epilasyonda Diode lazere göre daha kısa sürede tüyleri döker
  • Diode lazer yüz bölgesi lazer epilasyon işleminde kullanılabilirken Alexandrite lazer yüz bölgesinde kullanılmaz
  • Alexandrite lazer açık renkli cilt tiplerinde etkili olurken Diode lazer koyu renkli cilt tiplerinde de etkili olabilmektedir

Alexandrite Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Alexandrite lazer epilasyon aleti 755 nanometre dalga boyunda lazer ışınları üretir. Alexandrite lazer epilasyon uygulamasının amacı kıl ve tüylere renk veren melanin pigmentine ulaşmaktır. Buraya ulaşan lazer ışınları koyu renkli kıl kökünde ısı enerjisine dönüşür ve bu alanda küçük çaplı bir tahribat oluşturmaya çalışır. Böylece kıl kökünün kontrollü bir şekilde zayıflatılarak yok edilmesi hedeflenir. Bu işlemin tamamlanabilmesi için farklı seans süreleri gereklidir.

Alexandrite lazer sistemleri kliniklerin, hastanelerin ve güzellik merkezlerinin en çok tercih ettiği lazer sistemlerindendir. Alexandrite lazer sistemlerinin fiyatı ortalama 50. 000 Dolar’dan başlamaktadır. Cihazın modelli ve özelliklerine göre fiyatları değişebilmektedir. Biz Estezone Medikal olarak Arion Alexandrite lazer aletinin Türkiye’deki tek yetkisi bayisiyiz. İhtiyacınız olan Alexandrite lazer aletleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları
Menü