Cilt Analiz Cihazı

Cilt analiz cihazı günümüzde estetik merkezlerinde ve güzellik salonlarında kullanılan ciltteki nem seviyesini, gözenekleri, sivilce veya kırışıklıkların durumunu tespit etmek amacıyla kullanılan cihazdır.

Cilt analiz cihazı güzellik uygulamalarının hangi yönde yapılması gerektiğine karar verilmesi ve kişiye uygun tedavilerin uygulanabilmesi açısından oldukça önemli bir işleve sahiptir.

Cilt Analiz Cihazı Nedir?

Cilt, tabiri caizse insan vücudunun vitrinidir. Dışarıdan bakıldığında ilk görünen yer insan cildi olduğu için hem insan ilişkilerinde hem sosyal hayatta oldukça önemli bir yere sahiptir. İnsan cildi vücudun en dış katmanını oluşturduğu için dışarıdan gelebilecek etkenlere en açık bölgelerinden de biridir. Bu yüzden cildi dış etkenlerin zarar sonuçlarından korumak kaliteli bir cilde sahip olmak için kritik öneme sahiptir.

Ayrıca insan cildi, diğer tüm organlar gibi zamana ve yaş almaya bağlı olarak da bazı değişimler geçirir. Yaşlanma etkileri denen bu etkiler bazı tedavi ve müdahalelerle daha kontrollü bir şekilde atlatılabilmektedir. Bunun için de cildin zamanla değişen ihtiyaçlarına çözüm bulmak gerekir. İşte, cildin yaş almaya veya dış etkenlere bağlı olarak oluşabilen ihtiyaçlarının belirlenmesi için cildin öncelikle şu anki durumunun analiz edilmesi gerekir. Cildin şu anki durumunu bilimsel verilerle verebilen cihazlar bu sebeple tasarlanmıştır.

Cilt Analiz Cihazı Faydaları Nelerdir?

Cilt, güzellik ve estetik uygulamalarının sürekli gelişmesi ve dermatoloji alanına önemli yatırımların yapılması neticesinde günümüzde bu sektör oldukça ileri gidebilmiştir. Bu bağlamda geliştirilen teknolojilerden biri olan cilt analiz sistemleri, cilt ve estetik tedavilerinin başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Hangi cilt tipinin hangi ihtiyaçları olduğunu belirleyebilen bu sistemlerin birçok faydası bulunmaktadır.

Bu faydaları özetlemek gerekirse;

 • Cildinin mevcut durumu bilimsel veriler ışığında tanımlanır
 • Sonuçlar fotoğraf ve grafiklerle net bir şekilde anlaşılır ve tam tanı konulur
 • Bilgisayar destekli sistem sayesinde tek tıkla cilt analizi yapılır
 • Otomatik yüz tanıma özelliğine sahiptir
 • Cilt yüzeyinin 3D görüntüsü elde edilir

Böylece cildin durumu hakkında bilgi sahibi olunabilirken kişinin ihtiyacı olan tedavinin belirlenmesi de kolaylaşabilmektedir.

Cilt Analiz Cihazı Faydaları Nelerdir?

Cilt Analiz Sistemleri Nerede Kullanılır?

Cilt analiz sistemleri ciltte mevcut olan problemlere tanı konması amacıyla tasarlandığı için temelde güzellik ve estetik sektöründe kullanılmaktadır. Güzellik salonları ve estetik merkezleri, cilt bakımı, cilt gençleştirme, leke tedavisi veya gençlik tedavileri uyguladıkları için analiz cihazları en çok onların işine yaramaktadır.

Günümüzde cilt tedavisi yaptırmak isteyen kişilerin önceliklerinden olabilen cilt analizi giderek yaygınlaşmaya ve hem estetik merkezleri hem de güzellik salonları için elzem bir sistem olmaya başlamıştır.

Cilt Analiz Cihazı Fiyatları

Cilt Analiz Sistemi Özellikleri

Cilt analiz sistemleri ciltte bulunan nemli veya nemsiz alanları, sebum, gözenek, melanin, sivilce, kırışıklık veya hassasiyet bulunan bölgelerin durumunu tespit etmek amacıyla tasarlanmışlardır. Temel işlevi ciltteki hasarların tanısını koymak olan bu sistemler, oldukça rahat ve kolayca kullanılabilmektedir.

Yüksek teknoloji ürünü olan cilt analiz sistemleri sayesinde ciltte bulunan aşağıdaki sıralayacağımız bilgilere ulaşılabilmektedir.

 • Cildin epidermik durumuna ve derinliğine
 • Ciltte mevcut olan fakat gözle görünmeyen problemlerine
 • Ciltteki kırışıklık durumuna ve kırışıklık seviyesi hakkında bilgilere
 • Cildin yağ oranına
 • Ciltte varsa güneş veya sivilce lekelerinin durumuna,
 • Cildin sahip olduğu ısı değerlerine
 • Cildin hassasiyet durumuna
 • Cildin görünmeyen bölgelerinde herhangi bir deformasyon olup olmadığı

Estezone Medikal Cilt Analiz Sistemleri

Cilt analiz sistemleri ciltte bulunan hasar, deformasyon, leke veya yapısal sorunların belirlenmesi aşamasında estetik merkezlerine büyük kolaylıklar sağlayabilmektedir. Bilgisayar destekli kontrol sistemleri sayesinde sonuçları hem görsel hem de grafik olarak sunan analiz cihazları farklı modellerde üretilebilmektedir. Estezone Medikal olarak sunduğumuz cilt analiz sistemleri şu şekildedir;

Her cihazın kendine özgü özellikleri ve avantajları bulunmakla birlikte cihazlarımızla fotoğrafları analiz tarihine göre karşılaştırılabilirsiniz. Kontur ve bindirme işleviyle değişen yüz ana hattının tanınmasına da olanak sağlayan cihazlar; Simülasyon fonksiyonu ile cilt durumunun tahmini ve karşılaştırılması da yapabilmektedir.

Cilt Analiz Cihazı Fiyatları

Estezone Medikal olarak güzellik merkezleri ve estetik merkezlerinin analiz cihazı ihtiyaçlarına cevap veren, sektörün öncü kuruluşlarından biriyiz. Tedarikini gerçekleştirdiğimiz analiz cihazlarının fiyatı için bizimle iletişime geçebilir, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü