Cilt Analiz Cihazı

Cilt analiz cihazı günümüzde estetik merkezlerinde ve güzellik salonlarında kullanılan, ciltteki nem seviyesini, gözenekleri, sivilce veya kırışıklıkların durumunu tespit etmek amacıyla kullanılan cihazdır.

Cilt analiz cihazı güzellik uygulamalarının hangi yönde yapılması gerektiğine karar verilmesi ve kişiye uygun işlemlerin tespiti açısından oldukça önemli bir işleve sahiptir.

Cilt Nem Analiz Cihazı

Cilt, deyim yerindeyse insan vücudunun vitrinidir. Dışarıdan bakıldığında ilk görünen yer olduğu için hem insan ilişkilerinde hem de sosyal hayatta oldukça önemli bir yere sahiptir. Cilt, vücudun en dış katmanını oluşturduğu için dışarıdan gelebilecek etkenlere en açık bölgelerinden biridir. Bu yüzden onu dış etkenlerin zararlarından korumak, sağlıklı bir cilde sahip olmak için kritik öneme sahiptir.

Ayrıca insan cildi, diğer tüm organlar gibi zamana ve yaş almaya bağlı olarak bazı değişimler geçirir. Yaşlanma etkileri denen bu etkiler, bazı tedavi ve müdahalelerle daha kontrollü bir şekilde atlatılabilmektedir. Bunun için de cildin zamanla değişen ihtiyaçlarına çözüm bulmak gerekir.

İşte, cildin yaş almaya veya dış etkenlere bağlı şekilde ortaya çıkan ihtiyaçlarının belirlenmesi için öncelikle şu anki durumunun analiz edilmesi gerekir. Peki cilt analizi nasıl yapılır? Cildin mevcut durumunu bilimsel verilerle ölçebilen cihazlar bu sebeple tasarlanmıştır. Bunlarla saç analizi de yapılabilmektedir. Cihazlar genellikle özel bir mikroskop veya ışık saçan kaynak formunda üretilmektedir.

Cilt Analiz Cihazı Nasıl Kullanılır?

Cilt analiz cihazları, ciltte bulunan nemli veya kuru alanların; sebum, gözenek, melanin, sivilce, kırışıklık veya hassasiyet bulunan bölgelerin durumunu tespit etmek amacıyla tasarlanmışlardır. Temel işlevleri ciltteki hasarları ortaya koymak olan bu sistemler, oldukça pratik bir şekilde kullanılabilmektedir.

Yüksek teknoloji ürünü olan analiz cihazları sayesinde, cilt analiz testi gerçekleştirilebilmektedir. Böylece cilt hakkında aşağıdaki bilgilere ulaşılabilir.

 • Cildin epidermik durumu ve derinliği
 • Ciltte mevcut olan fakat gözle görünmeyen problemler
 • Ciltteki kırışıklık durumu ve kırışıklık seviyesi hakkında bilgiler
 • Cildin yağ oranı
 • Ciltte varsa güneş veya sivilce lekelerinin durumu
 • Cildin sahip olduğu ısı değerleri
 • Cildin hassasiyet durumu
 • Cildin görünmeyen bölgelerinde herhangi bir deformasyon olup olmadığı

Sıfır ve ikinci el analiz cihazı ve cilt bakım makinesi seçeneklerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sayfamız üzerinden satışını gerçekleştirdiğimiz cihazlara ve iletişim bilgilerimize erişebilirsiniz.

Cilt Analiz Cihazı Faydaları Nelerdir?

Saç ve Cilt Analiz Cihazı Fiyatları

Cilt, saç, güzellik ve estetik uygulamalarının sürekli gelişmesi ve dermatoloji alanına önemli yatırımların yapılması neticesinde günümüzde sektör oldukça ileri gidebilmiştir. Bu bağlamda geliştirilen teknolojilerden biri olan cilt analiz sistemleri, cilt ve estetik uygulamalarının başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Cildin hangi ihtiyaçlara sahip olduğunu belirleyebilen bu sistemler cilt tipi testi de yapabilmektedir.

Cilt analiz sistemlerinin pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlar, aşağıdaki gibi özetlenebilir.

 • Cildinin mevcut durumu veriler ışığında ortaya konur.
 • Sonuçlar fotoğraf ve grafiklerle net bir şekilde anlaşılır ve tam teşhis konulur.
 • Bilgisayarlı cilt analiz cihazı sayesinde tek tıkla cilt analizi yapılır.
 • Otomatik yüz tanıma özelliğine sahiptir.
 • Cilt yüzeyinin 3D görüntüsü elde edilebilir.

Böylece cildin durumu hakkında bilgi sahibi olunurken kişinin ihtiyacı olan tedavinin belirlenmesi de kolaylaşmaktadır. Estezone Medikal olarak güzellik ve estetik merkezlerinin analiz cihazı ihtiyaçlarına cevap veren, sektörün öncü kuruluşlarından biriyiz. Tedarikini gerçekleştirdiğimiz analiz cihazlarının fiyatı için bizimle iletişime geçebilir, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cilt Analiz Cihazı Fiyatları

Cilt Analiz Cihazı Özellikleri

Cilde yönelik analiz cihazları, ciltteki sorunların tespit edilebilmesi amacıyla tasarlandığı için, genellikle güzellik ve estetik sektöründe kullanılmaktadır. Güzellik salonları ve estetik merkezleri, cilt bakımı, cilt gençleştirme, leke tedavisi veya gençlik bakımları uyguladıkları için analiz cihazlarını sıkça kullanmaktadırlar.

Günümüzde cilt bakımı yaptırmak isteyen kişilerin önceliklerinden olabilen cilt analizi giderek yaygınlaşmaya ve hem estetik merkezleri hem de güzellik salonları için elzem bir uygulama olmaya başlamıştır.

Estezone Medikal Cilt Analiz Sistemleri

Cilt analiz sistemleri ciltte bulunan hasar, deformasyon, leke veya yapısal sorunların belirlenmesi aşamasında estetik merkezlerine büyük kolaylıklar sağlayabilmektedir. Bilgisayar destekli kontrol sistemleri sayesinde sonuçları hem görsel hem de grafik olarak sunan analiz cihazları farklı modellerde üretilebilmektedir. Estezone Medikal olarak sunduğumuz cilt analiz sistemleri şu şekildedir;

Her cihazın kendine özgü özellikleri ve avantajları bulunmakla birlikte cihazlarımızla fotoğrafları analiz tarihine göre karşılaştırılabilirsiniz. Kontur ve bindirme işleviyle değişen yüz ana hattının tanınmasına da olanak sağlayan cihazlar; Simülasyon fonksiyonu ile cilt durumunun tahmini ve karşılaştırılması da yapabilmektedir.