Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer epilasyon aleti fiyatları Alexandrite lazer epilasyon aleti, Diode lazer epilasyon aleti, ND YAG lazer epilasyon cihazı gibi lazer sistemleri ücretleridir.

Lazer epilasyon aleti fiyatları bazı etkenlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatları belirleyen temel etkenler lazer epilasyon cihazının markasına, modeline ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon istenmeyen tüy ve kıl probleminin giderilmesi amacıyla tasarlanan sistemlerdir. Geçmişten günümüze farklı epilasyon uygulamaları geliştirilmiştir. Fakat şimdiye kadar uygulanan epilasyon yöntemleri arasında en gelişmişi ve teknolojik olanı lazer epilasyondur. Lazer epilasyon sistemlerinin temeli lazer ışınlarına dayanır. Lazer epilasyon cihazında üretilen özel lazer ışınları belli başlıklar aracılığıyla cilde gönderilir. Lazer epilasyon sistemleri vücutta bulunan istenmeyen tüylerin zamanla azalarak tamamen giderilmesini amaçlayan sistemlerdir.

Günümüzde farklı markalar tarafından üretilen farklı lazer epilasyon cihazları bulunmaktadır. Bu cihazlar genellikle farklı özelliklere sahip olup farklı cilt tiplerinde kullanılmak amacıyla tasarlanmıştır. Lazer epilasyon cihazları yüksek teknolojik ürünlerdir. Bu yüzden fiyatları görece yüksek olabilmektedir. Yukarıda da dediğimiz gibi lazer epilasyon cihazları yüksek teknolojinin kullanıldığı cihazlardır. Bu yüzden fiyatları ortalama 60.000 dolardan başlamaktadır. Cihazın markasına ve özelliklerine göre 100.000 doları geçen cihazlar da bulunmaktadır. Lazer epilasyon cihazları yurt dışından ithal edildiği için fiyatlar genellikle dolar bazındadır.

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları Ne Kadar?
Alexandrite Lazer Mi Diode Lazer Mi?

Lazer Epilasyon Aleti Tavsiye

İstenmeyen tüy ve kıl problemi geçmişten beri bir güzellik ve estetik problem olmuştur. Bu problemin giderilmesi amacıyla da lazer epilasyon cihazları geliştirilmiştir. Lazer epilasyon cihazları FDA tarafından onay almış güvenli uygulamalardır. Lazer epilasyon cihazı tavsiye kapsamında Estezone Medikal olarak öncelikle kullanım amacına uygun lazer epilasyon aletinin seçilmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü; tüm lazer epilasyon cihazları aynı amaca hizmet etse de çalışma prensipleri farklıdır. Lazer epilasyon cihazları farklı dalga boylarına sahip sistemlerdir. Bu da lazer epilasyon cihazının farklı uygulama ve etki alanı olduğu anlamına gelir.

Dalga boyu lazer ışınlarının uzunluk ve sıklığını belirler. Örneğin Alexandrite lazer epilasyon aleti, 755 nanometre dalga boyuna sahiptir. Alexandrite lazer epilasyon cihazı beyaz tenli kişilerde bulunan koyu renkli tüylere etki edecek şekilde tasarlanır. Cihazın ürettiği dalga boyu da bu etki alanına göre belirlenir. Bu yüzden lazer epilasyon cihazı tavsiye ederken cihazın özellikleri kadar sizin ihtiyaç duyduğunuz lazer epilasyon aletinin temin edilmesi önemlidir.

Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Çalışır?

Lazer epilasyon sistemleri, vücudun farklı bölgelerinde çıkan ve bazen estetik bir problem oluşturan kıl ve tüylerin zayıflatılması amacıyla tasarlanır. İstenmeyen tüyleri giderebilmek için lazer cihazları aracılığıyla cilde yoğunlaştırılmış lazer ışınları gönderilir. Lazer epilasyon sistemine göre farklı dalga boylarında yoğunlaştırılmış lazer ışınları, cildin üst tabakasını geçerek kıl ve tüy yapısının köküne ulaşır. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen lazer ışınları burada küçük çaplı tahribat oluşturur.

İnsan cildinde melanin adı verilen bir pigment bulunur. Melanin pigmenti tüye rengini vererek tüyün hangi renkte olacağını belirler. Lazer epilasyon ışınları da bu pigment tarafından emilecek şekilde tasarlandığı için lazer atışları sadece bu bölgede yoğunlaşır. Lazer atışı sırasında ışınlar melanin pigmentine etki eder ve burada ısı yardımıyla tahribat yaratır. Kontrollü bir şekilde gerçekleştirilen bu tahribat, zamanla kıl ve tüyün zayıflamasına sebep olabilmektedir. Seanslar halinde uygulanan lazer epilasyon uygulaması zamanla istenmeyen tüyleri zayıflatarak giderilmesine yardımcı olur.

Alexandrite Lazer Aleti
Lazer Epilasyon Aleti Yorumları

Lazer Epilasyon Aleti Yorumları

Lazer epilasyon cihazları günümüzde farklı firmalar tarafından üretilmektedir. Her lazer epilasyon cihazının kullanım alanı ve etki ettiği cilt tipi farklıdır. Dolayısıyla lazer epilasyon cihazı yorumları da cihazdan cihaza farklılık gösterebilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan lazer epilasyon cihazları şunlardır;

  • Diode lazer epilasyon cihazı
  • Alexandrite lazer epilasyon cihazı
  • Nd Yag lazer epilasyon cihazı

Lazer epilasyon cihazları farklı cilt tiplerinde etkilidir. Bunun temel sebebi insanların farklı cilt renklerine, kıl renk ve yapılarına sahip olmasıdır. Bu yüzden farklı dalga boylarında işlem yapan lazer epilasyon sistemleri geliştirilmiştir. Lazer epilasyon cihazı kullanan veya lazer epilasyon yaptıranların yorumları genellikle olumlu yöndedir. Lazer epilasyon işleminin başarısı uygulamanın yapıldığı merkezle de ilgili olmakla birlikte bu aşamada kişinin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Seansların devamlılığı, lazer epilasyon yaptırdıktan sonraki bakım süreci bunlardan bazılarıdır. İyi bir merkezde kişiye uygun orijinal cihazlarla yapılan lazer epilasyon uygulamasından memnun ayrılan kişi sayısı oldukça fazladır.

Menü