Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer epilasyon aleti fiyatları Alexandrite, Diode ya da ND YAG lazer epilasyon aleti gibi lazer sistemlerini kapsamaktadır. Ücretler farklı lazer tiplerinde ve modellerinde değişiklik göstermektedir.

Lazer epilasyon aleti fiyatları hakkında güncel bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Estezone Medikal, geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir ve bunları en uygun fiyatlarla tüketiciye sunmaktadır.

Profesyonel Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Profesyonel lazer epilasyon aletleri, istenmeyen kıl/tüy probleminin giderilmesi amacıyla tasarlanan sistemlerdir. Geçmişten günümüze farklı epilasyon uygulamaları geliştirilmiştir. Fakat şimdiye kadar uygulanan yöntemler arasında en yüksek teknolojiye sahip olanı lazer epilasyondur. Bu sistemlerin temelinde lazer ışınları vardır.

En iyi lazer epilasyon aleti hangisidir? Sorusunun tek bir cevabı bulunmaz. Çünkü modeller genellikle farklı özelliklere sahip olup farklı cilt tiplerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu epilasyon sistemleri, vücutta bulunan istenmeyen kılların zamanla azaltılarak yok edilmesini amaçlamaktadır. Aletlerde üretilen özel ışınlar, belli başlıklar aracılığıyla cilde gönderilmektedir.

Lazer makinesinin fiyatı ne kadar? Lazer epilasyon aletleri yüksek teknoloji ürünleridir. Bu yüzden fiyatları klasik epilasyon aletlerinden daha yüksek olabilmektedir. Fiyatlar ortalama 60 bin dolardan başlasa da aletin tipi ve markasına göre 100 bin doları geçen modeller de mevcuttur. Aletler yurt dışından ithal edildiğinden fiyat genellikle dolar bazındadır.

En İyi Ev Tipi Lazer Epilasyon Aleti Hangisi?

İstenmeyen kıllar, geçmişten beri bir güzellik ve estetik açısından bir problem olmuştur. Lazer epilasyon aletleri bu sorunun giderilmesi amacıyla geliştirilmiştir. İşlem, FDA tarafından onay almış güvenli bir uygulamadır.

Estezone Medikal olarak öncelikle kullanım amacına uygun ev tipi lazer epilasyon aletinin seçilmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü; tüm aletler aynı amaca hizmet etse de çalışma prensipleri farklıdır. Ürünler farklı dalga boylarında çalışmaktadır. Bu da aletlerin farklı uygulama ve etki alanları olduğu anlamına gelmektedir.

Dalga boyu lazer ışınlarının uzunluk ve sıklığını belirtir. Örneğin Alexandrite lazer epilasyon aleti, 755 nanometre dalga boyuna sahiptir. Alexandrite, beyaz tenli kişilerde bulunan koyu renkli tüylere etki edecek şekilde tasarlanmıştır. Aletin ürettiği dalga boyu da bu etki alanına göre belirlenir. Bu yüzden lazer epilasyon makinesi tavsiye ederken aletin özellikleri kadar kişilerin ihtiyacı da önemli olmaktadır.

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer Epilasyon Tüyleri Tamamen Yok Eder mi?

Bu sistemler, vücudun farklı bölgelerinde çıkan ve bazen estetik bir problem oluşturan kıl veya tüylerin zayıflatılması amacıyla tasarlanır. İstenmeyen tüyleri giderebilmek için lazer aletleri aracılığıyla cilde yoğunlaştırılmış ışınlar gönderilir. Alet tiplerine göre farklı dalga boylarında yoğunlaştırılmış lazer ışınları, cildin üst tabakasını geçerek kıl-tüy yapısının köküne ulaşır. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen ışınlar burada küçük çaplı bir tahribata neden olur.

İnsan cildinde melanin adı verilen bir pigment bulunur. Melanin pigmenti kıla rengini vererek onun hangi renkte olacağını belirler. Epilasyon sırasında verilen ışınlar da bu pigment tarafından emilecek şekilde tasarlandığından lazer atışları yalnızca bu bölgede yoğunlaşır.

Lazer atışı sırasında ışınlar melanin pigmentine etki etmektedir ve burada ısı yardımıyla tahribat yaratmaktadır. Kontrollü bir şekilde gerçekleştirilen tahribat, zamanla kıl köklerinin zayıflamasına sebep olmaktadır. Seanslar halinde gerçekleştirilen uygulamalar, zamanla istenmeyen tüyleri yok etmektedir.

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer Epilasyon Aleti Yorumları

Lazer epilasyon aleti günümüzde farklı firmalar tarafından üretilmektedir. Her alet çeşidinin kullanım alanı ve etki ettiği cilt tipi farklı olabilir. Dolayısıyla yorumlar da aletden alete farklılık gösterebilir. Günümüzde en çok kullanılan alet tipleri şöyle listelenebilir;

  • Diode lazer epilasyon aleti
  • Alexandrite lazer epilasyon aleti
  • Nd Yag lazer epilasyon aleti
  • Buz lazer epilasyon aleti (buz başlıklı lazer)

Bunlar farklı cilt tiplerinde etkilidir. Bunun temel sebebi insanların farklı cilt renklerine, kıl renk ve yapılarına sahip olmalarıdır. Bu yüzden farklı dalga boylarında işlem yapan sistemler geliştirilmiştir. Lazer epilasyon aleti kullanan veya işlemi yaptıranların yorumları genellikle olumlu yöndedir.

Lazer epilasyon işleminin başarısı uygulamanın yapıldığı merkezle de ilgili olmakla birlikte bu aşamada kişinin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Seansların devamlılığı, lazer epilasyon yaptırdıktan sonraki bakım süreci bunlardan bazılarıdır. İyi bir merkezde kişiye uygun orijinal aletlerle yapılan lazer epilasyon uygulamasından memnun ayrılan kişi sayısı oldukça fazladır.

Lazer epilasyon aleti fiyatları ya da 2.el lazer epilasyon aletleri fiyatları gibi konular hakkında güncel bilgilere ulaşmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.