Diode Lazer Nedir?

Diode Lazer Nedir?

Diode lazer nedir? Bu lazer yöntemi, istenmeyen tüylerin azalmasını sağlayan ve düzenli şekilde uygulama yapılırsa tamamen kılları yok edebilen lazer epilasyon sistemidir. Amerikan Sağlık Kuruluşu FDA tarafından onaylı lazer sistemi, 810 mn dalga boyuna sahiptir. Doğrudan kıl köklerine etki ederek tüm cilt ve kıl şekillerinde etkili olabilmektedir.

Diode lazer nedir? sorusunun bir başka cevabı da makinenin sahip olduğu teknik özelliklere bağlı olarak ifade edilebilmektedir. Bu sistem ile derin kıl köklerine kolaylıkla ulaşabilen bu makinalar, bronzlaşmış ve koyu ciltlerde oldukça etkilidir. Geniş bölgelerde ve kalın deri üzerinde rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Bu nedenden dolayı kliniklerde, estetik merkezlerinde ve güzellik salonlarında tercih edilmektedir.

Diyot lazer nedir
Diyot lazer nedir

Diode Lazer

Geçmişten günümüze birçok lazer epilasyon sistemleri geliştirilmekte ve uygulanmaktadır. Diode lazer ise dalga boyunun uzun olması ve kıl köklerine rahatlıkla ulaşabilmesinden dolayı en çok tercih edilen lazer sistemleri arasında yerini almaktadır. Diode lazer epilasyon sistemi, 810 nanometre dalga boyu ile geniş bir bölgede işlem yapan bir lazer epilasyon sistemidir. Dalga boylarının uzun olmasından dolayı cildin daha derinliklerine ulaşır ve kıl köklerine oldukça etkili bir şekilde nüfus eder. Bu sayede erkeklerde bulunan kalın kıl köklerine etkisi diğer makinalara göre daha etkilidir.

Diode lazer, dört mevsim uygulama yapılabilecek özelliğe sahip makinalardır. Tüm vücut tiplerinde başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Belli seanslar sonucunda, uygulama yapılan bölgedeki kıllarda azalma ve tamamen yok olmasını sağlamaktadır. Koyu tene sahip olan kişilerde oldukça başarılıdır ve deride yanma ya da lekelenme görülmemektedir. Erkek sırt bölgesinde, kadın bikini bölgesinde ve kol bölgelerinde oldukça iyi performans göstermektedir. Soğutucu başlıklar sayesinde acı hissini minimum seviyelere düşürmektedir. Bu nedenden dolayı birçok kişi diode lazeri tercih etmektedir.

Diode Lazer Cihazı Özellikleri 

Diode lazer, FDA tarafından onay almış lazer sistemlerdir. Tüm cilt renklerinde oldukça başarılıdır. Dalga boylarının uzun olmasından dolayı kolaylıkla kıl köklerine etki edebilmektedir. Bu sayede farklı cilt tiplerinde ve tüy renklerinde de etkili olabilmektedir. Diode lazer cihazının özellikleri;

 • Amerikan Sağlık Kuruluşu (FDA) tarafından onaylı lazer cihazıdır
 • Medikal CE sertifikasına sahiptir
 • 810 mn dalga boyuna sahiptir
 • Koyu renkli ciltlerde etkili sonuçlar alınabilmektedir
 • Soğutucu başlıkları sayesinde acı hissi minimum seviyelere düşürülür
 • Ciltte leke bırakma olasılığı yoktur
 • Deride yanma ya da kararma görülmemektedir
 • Bronzlaşmış veya koyu ciltler dahil tüm cilt tiplerinde işlem yapılıp başarılı sonuçlar alınan lazerler cihazıdır
 • Pulse süresi diğer lazer epilasyon cihazlarına göre daha uzundur
 • Özel jel sürülerek uygulandığından dolayı oldukça başarılıdır
 • Erkek sırt bölgesinde, kadın bikini bölgesinde ve kol bölgelerinde oldukça iyi performans gösterir

Birçok kişi tarafından merak edilen “Lazer epilasyon kaç seansta biter?” sorusunun cevabını sizlerle paylaşalım. Diode lazerler, kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücut bölgesinde ortalama 6 – 8 seans, yüz bölgesinde ortalama 8 – 10 seansta sonuç alınması mümkün olmaktadır.

Lazer Epilasyon Ankara

Lazer epilasyon cihazı satın alırken mutlaka yetkili satış belgesi bulunan firmalardan gerçekleştirmenizi önermekteyiz. Birçok sahte lazer cihazlarını orijinal cihazlarmış gibi satışını gerçekleştiren kişiler bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı alacağınız kişileri ya da firmaları seçerken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Estezone Medikal, 20 yıldır medikal ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Firmamız, Light Age Epicare Alexandrite Lazer sistemlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörüdür. Estezone Medikal, Türkiye’nin her bölgesindeki lazer epilasyon merkezlerine hizmet veren firma TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahiptir. Arion Alexandrite epilasyon sistemlerinin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Estezone Medikal; hastane, estetik merkezi ve güzellik salonlarına ihtiyaç duydukları alanlarda destek vermektedir. Siz de Estezone Medikal tarafından sizlere sunulan fırsatlardan yararlanmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşarak ürünlerimiz hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Diode Lazer Epilasyon Fiyatları

Estezone Medikal, lazer epilasyon cihazı temin ve tedarik işlemlerinde hem de teknik servis alanında sizlere hizmetlerini sunmaktadır. Diode lazer epilasyon cihazlarında talep edilen kondisyon ve teknik özelliklere göre fiyatlarda değişikliklerin görülmesi mümkün olmaktadır. Estezone Medikalin lazer epilasyon aletlerine sahip olmanın üç yolu bulunmaktadır. Bunlar;

 • Talep edilen lazer epilasyon makinasını satın alabilirsiniz
 • Talep edilen lazer epilasyon makinasını kiralayabilirsiniz
 • Talep ettiğiniz lazer epilasyon makinasını 2. el olarak sahip olunabilmesi

gibi talep ettiğiniz cihazlara sahip olabilirsiniz. Estezone Medikal olarak 20 yıldır bu sektörde sizlere hizmetlerimizi sunmaya devam etmekteyiz. Siz de lazer epilasyon cihazlarına sahip olmak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, detaylı fiyatları öğrenebilir ve ürünlerimize sahip olabilirsiniz.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı Kiralama