Diyot Lazer

Diyot Lazer

Diyot lazer, 810 mn dalga boyuna sahip ve doğrudan kıl köklerine etki eden lazer epilasyon aletlerinden biridir. Tüm ciltlerde uyumlu ve diğer cihazlara göre daha etkilidir. Koyu ve orta koyuluktaki kıl renklerine etkisi oldukça yüksektir.

Diyot lazer makinaları kullanılarak, yüz, çene, koltuk altı ve genital bölgelerde uygulama yapılabilmektedir. Amerikan belgelendirme ve onay dairesi olan FDA tarafından onaylı bir cihazdır. CE sertifikalı olan bu lazer sistemleri, ciltte hiçbir şekilde leke bırakmaz ve her mevsim uygulanabilen cihazlardır.

Diyot Lazer Nedir?

Diyot lazerler, 810 nanometre dalga boyu ile geniş bir bölgede etkisini gösteren lazer epilasyon makinasıdır. Derin kıl köklerine kolaylıkla ulaşabilen bu makinalar son yıllarda oldukça kullanılmaktadır. Soğutucu başlıklar sayesinde, uygulama esnasında acıyı minimum seviyelere getirir. Birçok farklı ten renklerinde etkileri oldukça yüksektir. Geniş bölgelerde ve kalın deri üzerinde rahatlıkla uygulama yapabilmektedir.

Bazı lazer cihazları, tüm ciltlerde başarılı sonuçlara ulaşamaz. Bu nedenle uygulama yapılan ciltlerde başarılı sonuçlar alan diyot lazer makineleri tercih edilmektedir. Diyot lazerin özellikleri;

 • Ciltte leke bırakma olasılığı neredeyse imkansızdır.
 • Özel bir jel sayesinde uygulama esnasında kolaylıkla hareket ettirilebilir.
 • FDA tarafından onaylı ve CE sertifikalıdır.
 • Bronzlaşmış ve koyu ciltlerde oldukça etkilidir.
 • Pulse süresi diğer epilasyon cihazlarına göre uzun ve kalın yapıdaki kıllarda oldukça başarılıdır.
 • Erkek sırt bölgelerinde ve kadın bikini bölgelerinde oldukça başarılıdır.
 • İşlem sırasında acı seviyesi oldukça düşüktür.
 • Buz ve hava soğutma başlıkları takılabilir.

gibi örnek verebiliriz. Diyot lazer uygulamasından önce kıllar kesinlikle tıraş edilmemelidir. Bu süre maksimum üç hafta olarak belirleyebilirsiniz. Bazı durumlarda kıllar aşırı derecede uzun ise seans öncesi kesilebilir.

Diyot Buz Lazer

Diyot buz lazer, epilasyon sırasında acısız ve hızlı uygulamalar sağlayan epilasyon sistemleridir.

Diyot lazere takılan başlıklar sayesinde uygulanmaktadır. Masaj rahatlığı hissini sağlayan bu sistem, son zamanların en iyi yöntem olarak bilinmektedir. Diode, Nd:Yag ve Alexandrite olmak üzere 3 farklı dalga boyunda lazer türünün bir araya getirildiği, son derece etkili bir lazer epilasyon sistemidir.

Bu cihazlar FDA tarafından onaylı başlıklardır. Bu başlıklar, cilt yüzeyinde ütü yapılıyormuş gibi gezdirilip seri şekilde uygulanmaktadır. Bu işlemler sırasında lazerler kıl köklerini yakarken başlıklar ise soğutma işlemini yapar. Bu sayede acı seviyesi minimuma düşürülür.

Diyot Lazer

Soğukluk ortalama -2 ile -4 derece arasından değişmektedir. Hiçbir şekilde soğukluktan kaynaklı yanma ya da kararma gerçekleşmez. Epilasyon cihazı hangi dalga boyuna sahip olursa olsun ve hangi başlığa sahip olursa olsun kesinlikle FDA onaylı epilasyon cihazı olması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı uygulama yaptırmadan önce kliniğinize cihazın FDA onayının olup olmadığını sorunuz.  Diyot buz lazerin özellikleri;

 • Başlıklar sayesinde daha hızlı bir işlem uygulanır.
 • Soğutucu başlıklar sayesinde acı hissi minimuma düşer.
 • Diğer epilasyon cihazlarına göre seans süreleri daha kısadır.
 • Soğutucu başlıklar, hiçbir şekilde ciltte yanma ya da kararma yapmaz.
 • İstenilen her mevsimde uygulama yapılır.

gibi sıralayabiliriz.

Diyot Lazer Yorumları

Lazer epilasyon, son zamanlarda birçok kişi tarafından, istenmeyen tüylerinden kurtulmak için yaptığı bir uygulama tercihidir. Bu nedenden dolayı kısa sürede tamamen yok olmalarını isterler. Diyot lazer kullanıcılarının yorumları ise diğer makinalara göre daha etkili sonuca ulaşıldığı yönündedir. Kıl ve tüy için kullanılan, ağda ve jiletlerden oldukça etkilidir. Genellikle kadınlar, üst dudak, çene veya yan duvarlardaki tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz yüze sahip olmak için lazer yüz epilasyonuna başvururlar. Nedeni ise yayılma ve çoğalmanın önüne geçmek içindir. Bu diyot lazerler yüz bölgesine ve hassas bölgelerde de uygulanmaktadır. Diyot lazerler sayesinde kısa süre içerisinde tamamen kıllardan kurtulmuş olur ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Diyot Lazer Makinesi Fiyatları

Günümüzde farklı model ve özelliklere sahip lazer epilasyon aletleri üretilmektedir. Fakat son zamanlarda en çok tercih edilen epilasyon cihazları, diyot lazer makinalarıdır.

Son teknolojik özelliklerine sahip olan bu makinalar, medikal alanda güzellik merkezlerinde ve estetik merkezlerinde tercih edilmektedir.

Eğer siz de Estezone Medikal güvencesiyle temin edilen bir epilasyon cihazına sahip olmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlar hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ve talep ettiğiniz makinenin teknik özellikleri hakkında detayları görüşmek için iletişim adreslerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.