Lazer Epilasyon Cihazı

Lazer Epilasyon Cihazı

Lazer epilasyon cihazı, vücutta bulunan istenmeyen tüylerin lazer yöntemiyle azalmasını ve kalıcı şekilde yok edilmesini sağlamaktadır. Günümüzde en yaygın; Alexandrite lazer, Nd:YAG lazer ve Diode lazer kullanılmaktadır. Hastanelerde, güzellik merkezlerinde ve estetik merkezlerinde sıklıkla kullanılan teknolojik cihazlardır.

Lazer epilasyon cihazı, kendi içerisinde ürettiği lazer enerjisini kullanarak, vücuttaki kıllara ve deriye renk veren melanin pigmentinin yapısını bozmaktadır. Bu şekilde doğrudan kıl köklerine etki ederek zamanla kılların dökülmesine ve en sonunda yok olmasını sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Cihazı

Yıllardır insanlar vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yöntem denemiştir. Bu yöntemler arasında en son teknolojiyle üretilen ve en etkili yöntem, lazer teknolojisi kullanılarak geliştirilen lazer epilasyon sistemleridir. Lazer epilasyon sistemleri vücudun farklı yerlerinde bulunan ve kişiye rahatsızlık veren kılların giderilmesi için geliştirilmiştir. İlk çıktığı dönemlerde insan sağlığına zararlı olduğu gibi bazı söylentiler ortaya atılsa da 1997 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onay almış, güvenli bir uygulamadır.

Günümüzde oldukça yüksek teknolojilerle üretilen ve çok iyi sonuçlar alınan lazer epilasyon yöntemlerinde farklı teknolojiler ve cihazlar üretilerek istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Üstelik hem vücudun farklı bölgelerinde hem de yüz gibi cildin daha hassas olduğu bölgelerde güvenle işlem yapabilen lazer cihazları farklı cilt rengi ve farklı tüy yapılarında da oldukça etkilidir.

Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

Lazer epilasyon sistemlerinin temel amacı, vücutta çıkan ve estetik bir görünüm oluşturmayan kıl ve tüylerin kalıcı olarak yok edilmesidir. Bunu yapabilmek için lazer cihazları aracılığıyla cilde yoğunlaştırılmış lazer ışınları gönderilir. Lazer epilasyon sistemine göre farklı dalga boylarında yoğunlaştırılmış lazer ışınları, cildin üst tabakasını geçerek kıl ve tüy yapısının köküne ulaşır. Kıl köküne etki etmesi için tasarlanan lazer ışınları burada ısı enerjisine dönüşerek kökte küçük miktarda tahribata sebep olur.

Ciltte ve tüylerde melanin adı verilen bir pigment bulunmaktadır. Bu pigment tüye renk veren kıl kökünde bulunmaktadır. Lazer epilasyon ışınları da bu pigment tarafından emilecek şekilde tasarlandığı için lazer atışları sadece bu bölgede yoğunlaşır. Lazer atışı sırasında ışınlar melanin pigmentine etki eder ve burada ısı yardımıyla tahribat yaratır. Bu tahribat da kıl ve tüyün zayıflamasına sebep olur. Zayıflayan kök lazer epilasyon işleminin tekrarlanmasıyla zamanla tamamen yok olur.

Lazer Epilasyon Cihazı
Lazer Epilasyon Cihazı

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı

Lazer epilasyon sistemleri hakkında toplumda yanlış bir intiba bulunmaktadır. Bu da “En iyi lazer epilasyon cihazları hangileridir?” “Hangi lazer epilasyon uygulaması daha iyidir?” gibi sorulardan kaynaklanmaktadır. Temel işlevi aynı olan lazer cihazlarının farklı modellerinden birinin yaptığı işlem, diğeri tarafından daha iyi yapılmaz. Farklı cihaz modelleri, farklı dalga boylarında atışlar yapmaktadır. Bu da ciltte farklı etkiler yaratmaktadır.

Her lazer epilasyon sistemi farklı cilt ve kıl kökünde en iyi sonucun alınması için tasarlanmıştır. Bazı lazer epilasyon cihazları açık renkli cilt tipinin sahip olduğu koyu renkli kıl köklerinin tahrip edilmesinde daha etkili iken bazı cihazlar da koyu renkli cilt tipinde çıkan kıl köklerinde etkilidir.

“Diode Lazer”

Elektronik devre elemanının lazer teknolojisinde kullanılması ile ortaya çıkan diode lazerler, 800 ile 810 nanometre dalga boyunda atış yapma özelliğine sahiptir. Genel itibariyle koyu renkli ciltlerde daha başarılı sonuçlar alınan Diode lazer cihazları, koyu renkli ciltlerde bulunan ince tüylerin de kalın tüylerin de giderilmesinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir. İnce tüylerde başarılı sonuçlar alınması sebebiyle yüz bölgesinde bulunan ince yapılı tüylerin giderilmesi işleminde en çok kullanılan cihazdır.

Ayrıca farklı buz lazer epilasyon sistemleri gibi farklı başlık tipleriyle de kullanılan Diode lazer, diğer lazer epilasyon uygulamalarına oranla daha az acısız ve konforlu bir kullanım imkânı sağlamaktadır.

“Alexandrite Lazer”

Alexandrite lazer, cihazda üretilen lazer ışınlarının kristal yardımıyla atılımına sağlayan bir sistemdir. 755 nanometre dalga boyuna sahip olan Alexandrite lazerin attığı lazer ışınları tüye renk veren melanin pigmenti tarafından kolayca emilecek bir dalga boyutuna sahiptir. Diode lazer cihazından en büyük farkı açık renkli cilt tiplerinde daha başarılı sonuçlar vermesidir. Bu yüzden çok koyu veya bronzlaşmış tenlerde çok tercih edilmez.

Dünyada da ülkemizde de en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarından olan Alexandrite lazer, açık renkli cilt tipine sahip olup koyu renkli tüylere sahip kişilerde etkilidir. Uygulama anında hissedilen acının da en az olduğu lazer cihazı olması sebebiyle seansları oldukça rahat ve konforlu geçer.

“ND: YAG Lazer”

Alexandrite ve Diode lazer cihazlarından daha sonra üretilen Nd: YAG lazer, 1064 nanometre dalga boyuna sahip bir sistemdir. Yüksek dalga boyunda atışlar yapması sebebiyle etki alanı ve derinliği fazladır. Lazer ışınlarının etkinliği sayesinde koyu ve bronzlaşmış tenlerde oldukça etkilidir. Bu özelliği sayesinde yaz aylarında da güvenle kullanılabilen Nd: YAG lazer kıl kökünde bulunan melaninin yanı sıra kıl kökünü besleyen kılcal damarları da hedef alarak kılların daha etkili bir biçimde ve kalıcı olarak giderilmesini amaçlar.

Diğer lazer epilasyon uygulamalarına oranla biraz daha acılı olan Nd: YAG lazer uygulaması ayrıca kılcal damar tedavilerinde ve varis tedavilerinde de kullanılmaktadır.

“Lazer Epilasyon Cihazları Karşılaştırma Tablosu”

Estezone Medikal Alexandrite Lazer Diode Lazer ND: YAG Lazer
Dalga Boyu 755 nm 810 nm 1064 nm
 

Etkili Olduğu Cilt Tipi

Açık ve orta koyuluktaki cilt tipleri

 

 

Tüm cilt tipleri

 

Tüm cilt tipleri

 

Etkili Olduğu Kıl Tipi

Koyu ve orta koyuluktaki kıl tipleri

 

Koyu ve orta koyuluktaki kıl tipleri Koyu ve orta koyuluktaki kıl tipleri
 

Kullanıldığı Bölgeler

Yüz bölgesi hariç tüm vücutta kullanılması uygun Yüz bölgesi dahil tüm vücutta kullanılması uygun Yüz bölgesi dahil tüm vücutta kullanılması uygun
Uygulama Hızı Orta Yavaş Yavaş
 

Uygulama Avantajı

Soğutucular sayesinde kolaylıkla uygulanabilir

 

Soğutucular sayesinde kolaylıkla uygulanabilir Soğutucular sayesinde kolaylıkla uygulanabilir
Uygulandığı Mevsimler 4 mevsim uygulanabilir 4 mevsim uygulanabilir 4 mevsim uygulanabilir

Epilasyon Cihazı

Lazer epilasyon cihazı, istenmeyen kıl ve tüy problemine çözüm sunmak amacıyla tasarlanmış cihazlardır. Lazer epilasyon cihazını diğer epilasyon yöntemlerinden ayıran en önemli özelliği, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak zayıflatabilerek yok etmesidir. Diğer epilasyon yöntemleri, kıl ve tüyleri belli bir süre dökerek veya keserek geçici olarak yok giderir. Oysa lazer epilasyon cihazı, lazer ışını teknolojisine dayanır ve kılları kalıcı olarak yok etmeyi amaçlar.

“Lazer epilasyon cihazı nasıl çalışır?” sorusu, uygulama yaptıracak kişiler tarafından merak edilen sorulardan bir tanesidir. Lazer epilasyon cihazı, içerisinde yoğunlaştırılmış lazer ışınları üretir. Bu lazer ışınları özel başlıklarla cilde gönderilir. Cilde iletilen lazer ışınlarının, tüylere renk veren melanin pigmenti tarafından emilmesi sağlanır. Böylece lazer ışınları kıl kökünde ısı enerjisine dönüşür ve orada küçük çaplı tahribat oluşturur. Bu işlem seanslar halinde devam ettirilir ve sonuçta kıl kökü kalıcı olarak giderilebilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon sistemleri temelde aynı amaç için tasarlanırlar. İstenmeyen tüy probleminin giderilmesi amacıyla tasarlanan lazer epilasyon sistemlerinin farklı marka ve modelleri bulunur. Her insanın cilt yapısı, cilt rengi veya kıl yapısı birbirinden farklıdır. Farklı cilt ve tüy yapılarında etkin olacak şekilde tasarlanan farklı lazer epilasyon sistemleri bulunur.

Lazer epilasyon fiyatları belirlenirken önemli birkaç parametre bulunur. Bunlardan ilki lazer epilasyon için kullanılan lazer epilasyon cihazının hangisi olduğudur. İkincisi ise lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz merkezdir. Günümüzde çok düşük fiyatlara lazer epilasyon işlemi yapılabilmektedir fakat bu merkezlerin birçoğu sağlıksız koşullarda hizmet veren işletmelerdir. Bu tarz yerlerden sadece fiyatı uygun olduğu için hizmet almamanızı öneririz. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış kliniklerde veya güzellik merkezlerinde uygulatmanız gerekmektedir.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı

Lazer Epilasyon Cihazı

Lazer Epilasyon Cihazı Fiyatları

Lazer epilasyon sistemleri vücudun farklı bölgelerinde çıkan kıl veya tüylerin giderilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Lazer epilasyon cihazları iki bölümden oluşur. Birincisi lazer ışınlarının üretildiği bölümdür. Makinenin büyük kısmını oluşturan bu bölümde üretilen lazer ışınları ikinci bölüm olan başlık kısmına aktarılır. Başlık vasıtasıyla da üretilen ışınlar cilde gönderilir. Fakat lazer ışınlarının cilde etkisi farklılık gösterir. Bu yüzden birbirinden farklı dalga boyuna sahip lazer sistemleri geliştirilmiştir.

Lazer epilasyon cihazı fiyatlarını belirleyen en önemli kriterler; lazer epilasyon cihazının çeşidi, markası ve modelidir. Eszetone Medikal olarak birlikte çalıştığımız firmalara farklı lazer epilasyon cihazı seçenekleri sunmaktayız. Birçok lazer epilasyon cihazı ve güzellik sisteminin Türkiye’deki tek yetkili bayisi konumunda bulunmaktayız. Farklı modellerde lazer epilasyon cihazı fiyatları için bizimle iletişime geçebilir, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.