Nd: YAG Lazer Epilasyon Cihazı

Nd: YAG lazer epilasyon cihazı Alexandrite lazer epilasyon cihazı ve Diode lazer epilasyon cihazı gibi istenmeyen tüy probleminin giderilmesi amacıyla kullanılan bir cihazdır. Nd: YAG lazer 1064 nanometre dalga boyunda işlem yapan bir lazer epilasyon sistemidir.

Nd: YAG lazer epilasyon cihazı farklı renkteki cilt ve tüy tiplerinde bile etkili olabilen bir sisteme sahiptir. Alexandrite lazer cihazı genelde açık ten rengine ve koyu tüy rengine sahip kişilerde maksimum verim verirken koyu renkli ciltlerde Nd: YAG lazer etkili olabilmektedir.

Nd: YAG Lazer Epilasyon Cihazı Nedir?

Lazer epilasyon sistemleri uzun yıllardır istenmeyen tüy problemine karşı kullanılan gelişmiş sistemlerdir. Lazer epilasyon cihazları Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı (FDA) tarafından 1997 yılında onay almış sistemlerdir. Bu yüzden lazer epilasyon cihazlarının insan sağlığına bir zararı bulunmaz. Sadece lazer epilasyon uygulamasından önce ve sonra dikkat edilmesi gereken bazı huşular bulunur. Bunlara dikkat edildiği müddetçe herhangi bir organa veya cilde zarar vermez.

Lazer epilasyon sistemleri markalardan bağımsız olarak farklı sistemlerde tasarlanır. Günümüzde farklı modellerde birçok lazer epilasyon sistemi bulunur. Nd: YAG lazer epilasyon sistemleri de bunlardan bit tanesidir. Nd: YAG lazer, 1064 nm dalga boyuna sahiptir. Dalga boyu lazer ışınlarının uzunluğunu ifade eder. Nd: YAG lazer sistemleri 1064 nm dalga uzunluğuyla farklı cilt tiplerinde etkin olabilmektedir. Bu sayede lazer epilasyon yaptırmanın oldukça zor olduğu koyu renkli cilt tiplerinde bile etkili olabilmektedir.  Hem Nd: YAG hem Alexandrite hem de Diode lazer özelliklerini bünyesinde barındıran LasermachTM Pro lazer cihazı için Estezone Medikal ile iletişime geçebilirsiniz.

Nd: YAG Lazer Epilasyon Cihazı Nedir?
Nd: YAG Lazer Cihazı Özellikleri

Nd: YAG Lazer Cihazı Özellikleri

Nd:Yag lazer cihazı vücudun farklı yerlerinde çıkan tüylerin kalıcı olarak giderilmesi amacıyla tasarlanmış bir sistemdir. Nd: YAG lazer diğer lazer sistemlerinin aksine esmer ve bronz tenlerde de uygulanabilmektedir. Tüye rengini veren melanin pigmenti tarafından daha fazla emilime sahip olan Nd: YAG lazer kıl kökünde ısıyı kullanarak tahribat oluşturma esasına dayanır.

Cildin daha derinlerine etki edebildiği için koyu renkli ciltlerde ve açık veya kahve rengi kıl tiplerinde diğer lazer epilasyon cihazlarına göre daha başarılır sonuçlar elde edilebilmektedir

  • Kıl kökünde bulunan melanin pigmentine nüfuz ederek burada ısı enerjisine dönüşmesi ve bu ısıyla kıl kökünde tahribat oluşturulması amacıyla tasarlanmıştır
  • Cilt altında bulunan derin tabakalara etki edebildiği ve hemoglobine tutunabildiği için damar tedavilerinde kullanılabilmektedir
  • Kılcal damar tedavisi ve varis tedavisinde de kullanılabildiği için çok yönlü bir lazer epilasyon cihazıdır.
  • Derinlerde bulunan kıl köklerinin tahrip edilmesinde kullanılır

Nd:YAG Lazer Cihazı Hangi Bölgelerde Kullanılır?

İnsan cildinin birçok farklı bölgesinde tüyler veya kıllar çıkabilir. Bu çok olağan bir durumdur. Fakat bazı bölgelerde çıkan tüyler kişiye rahatsızlık verebilir. Çeşitli yöntemlerle alınabilen tüylerin köklerine müdahale etmeden köklerde herhangi bir zayıflama görülmez ve alınan tüyler kısa sürede tekrar çıkar. Lazer epilasyon cihazlarını diğer yöntemlerden ayıran temel nokta da buradadır. Lazer epilasyon cihazları kıl köküne müdahale eder. İşlem yapılan bölgedeki kıl köklerinde ısı enerjisi oluşturarak kökü zamanla zayıflatma prensibine dayanır.

Nd: YAG lazer sistemleri de cildin farklı bölgelerindeki tüylerin giderilmesi için geliştirilmiştir. Nd: YAG lazer cihazı bacak bölgesinde, kol bölgesinde, bikini bölgesinde, karında, omuzlarda ve sırt bölgesinde kullanılabilir. Sadece yüz bölgesinde kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Nd:YAG Lazer Cihazı Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Nd: YAG Lazer Kaç Seans Yapılır?

Lazer epilasyon uygulamaları seanslar halinde uygulanır. Lazer epilasyon cihazında üretilen lazer ışınları başlıklar aracılığıyla cilde gönderilir. Ciltteki tüylere rengini veren madde melanin pigmentidir. Lazer ışınları melanin tarafından emilir ve kıl köküne gönderilen lazer ışınları burada ısı enerjisine dönüşür. Kıl kökünde oluşan kontrollü ısı kökün zayıflamasına olanak sağlar. Fakat tek seansta kıl kökünün tamamen zayıflatılması mümkün değildir. Bu yüzden lazer epilasyon uygulaması seanslar halinde yapılır. Seans sayıları kişinin kıl ve cilt tipine göre, kullanılan cihaza göre farklılık gösterebilir. Nd: YAG lazer uygulamasından ortalama 4 ile 6 hafta arasında verim alınabilmektedir. Fakat lazerin uygulandığı bölgeye ve cilt tipine göre seans sayıları da değişebilir.

Menü