Cilt Analiz Makineleri

Cilt analiz makineleri cilt analiz cihazı veya dijital cilt teşhis cihazı olarak da bilinir. Cilt analiz cihazları, cildin mevcut durumunu dijital veriler halinde sunan gelişmiş cihazlardır.

Cilt analiz makineleri ciltte bulunan sivilce, leke gibi deformasyonları analiz ettiği gibi cildin nem oranını da gösterir. Cilde en uygun tedavinin uygulanabilmesi için öncelikle mevcut durumun belirlenmesi açısından cilt analiz sistemleri oldukça önemlidir.

Profesyonel Cilt Analiz Makineleri

İnsan cildi kendisiyle birlikte büyür ve gelişir. Cilt insan vücudunun dışarıdan bakıldığında görünen kısmıdır. Bu yüzden insanların psikolojisini, dolaylı olarak da çevresiyle ilişkilerini etkiler. Aynı zamanda insan cildi oldukça hassas bir yapıya da sahiptir. İçsel veya çevresel etkenlerden kolayca etkilenebilir. Yaş almaya bağlı olarak da ciltte önemli değişimler görülebilmektedir. Ciltte oluşan deformasyonların veya rahatsızlıkların giderilebilmesi amacıyla da farklı cilt tedavileri geliştirilmiştir.

Cilt tedavilerinin ilk aşaması tanı koymaktır. Tanı koymadan uygulanacak tedavilerin başarıya ulaşma şansı oldukça düşüktür. Günümüz teknolojik imkânları sayesinde cilt rahatsızlığına tanı koymak artık eskisine oranla çok daha kolay bir hale gelmiştir. Profesyonel cilt analiz cihazlarıyla cildin mevut durumunu veya yaşadığı rahatsızlığı belirlemek basit bir hal almıştır. Cilt analiz cihazları cildin mevcut durumunu detaylı analizler sonucunda ortaya koyar. Uygulanacak tedavi içeriğinin belirlenmesinde yol gösterici rol oynayan cilt teşhis cihazları, tedavinin başarı oranını da etkileyebilmektedir.

Profesyonel Cilt Analiz Makineleri
Cilt Analiz Cihazı

Cilt Analiz Cihazı

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler kendini birçok alanda göstermeye devam ediyor. Dermatoloji de hem sağlık hem de estetik sektörü için oldukça önemli olduğundan bu alanda da bir hayli yeni teknolojiler geliştirilmektedir. Cilt tedavileri amacıyla geliştirilen sistemlerin yanında cilt tanı sistemleri de her geçen gün daha çok geliştiriliyor. Profesyonel cilt analiz cihazları cilt tedavilerinin ilk aşamasını oluşturması açısından önemlidir. Çünkü, cilde iyi gelebilecek tedavinin hangisi olduğunun belirlenmesi için ciltteki problemlerin belirlenmesi gerekir. Profesyonel cilt analiz cihazının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Cildinin mevcut durumu bilimsel veriler ışığında tanımlanır
 • Sonuçlar fotoğraf ve grafiklerle net bir şekilde anlaşılır ve tam tanı konulur
 • Bilgisayar destekli sistem sayesinde tek tıkla cilt analizi yapılır
 • Otomatik yüz tanıma özelliğine sahiptir
 • Cilt yüzeyinin 3D görüntüsü elde edilir

Cilt Analiz Cihazı Özellikleri

Ciltte farklı sebeplerde kaynaklanan birçok deformasyon görülebilir. Cilt çevresel etkenlere, geçirilen bazı hastalıklara, kullanılan bazı ilaçlara, alkol sigara gibi kötü alışkanlıklara veya beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak bazı problemler yaşayabilir. Cilt problemlerinin farklı sebepleri olduğu gibi farklı sonuçları da olabilmektedir. Cilt analiz cihazları bu noktada devreye girer ve cildi detaylı olarak analiz eder. Daha sonra ciltteki mevcut durum cihaz tarafından detaylı olarak raporlanır. Estezone’nun teminini gerçekleştirdiği cilt analiz cihazları şu bilgileri sunar;

 • Cildin epidermik durumu ve derinliği
 • Ciltteki gözle görünmeyen problemler
 • Ciltteki kırışıklık durumu ve kırışıklık seviyesi hakkında detaylı bilgiler
 • Cildin sahip olduğu yağ oranı
 • Ciltte varsa güneş veya sivilce lekelerinin durumu
 • Cildin sahip olduğu ısı değerleri
 • Cildin hassasiyet durumu
 • Cildin görünmeyen bölgelerinde herhangi bir deformasyon olup olmadığı
Cilt Analiz Cihazı Özellikleri
Estezone Medikal Cilt Analiz Cihazları

Estezone Medikal Cilt Analiz Cihazları

Estezon Medikal 20 yılı aşkın süredir estetik, güzellik ve medikal alanlarında faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Estezone Medikal cihaz temini, teknik servis ve bakım hizmetleri sunmaktadır. Dünyaca ünlü birçok lazer epilasyon sisteminin Türkiye distribütörlüğünü ve yetkisi servisliğini yapan Estezone Medikal aynı zamanda farklı estetik sistemlerinin Türkiye’ye getirilmesini sağlamaktadır. Estezone Medikal’in temin ettiği ürün gruplarından bir tanesi de cilt analiz cihazlarıdır. Estezone Medikal cilt analiz cihazları şunlardır;

 • A-ONE Simple
 • A-ONE Smart
 • A-ONE Standard

Olmak üzer 3 adet cilt analiz sisteminin yetkili bayisidir. Cilt analiz cihazları ciltteki sebum, kırışıklık, pigmentasyon, nem ve elastiklik seviyesi hakkında detaylı bilgi sunar. Makinede işlenen bilgiler fotoğraf ve grafik şeklinde ortaya konur.

Menü